Напад кілера на командира батальйону ім. Джохара Дудаєва Адама Осмаєва і його дружину Аміну Окуєву став черговим тривожним сигналом того, що війна добралася до столиці.

Військовий журналіст та блогер Мирослав Гай опублікував на своїй сторінці в Facebook інструкцію, як потрібно діяти, опинившись в ситуації загрози теракту, перестрілки, вибухи чи диверсії.

За словами журналіста, останнім часом ситуації з вибухами і розстрілами в столиці та регіонах почастішали. І якщо раніше таке відбувалося раз в один-два місяці, то тепер значно частіше.

"Тільки за два дні - три замовних замахи, з них два в Києві. До цього підірвали контррозвідника в Маріуполі, вибухи в Балаклії тільки відгриміли, згадаймо Шеремета, Вороненкова і цілий ряд нещасних випадків і раптових смертей", - пише журналіст.

За словами Гая, все говорить про одне: війна вже підкралась до Києва. І звичайним громадянам потрібно готуватися до того, що вони можуть в будь-яку секунду опинитися в ситуації загрози теракту чи перестрілки.

Популярні новини зараз

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

З огляду на це, журналіст дає поради, що потрібно зробити, щоб бути готовим до таких загроз, і які заходи варто вжити для порятунку життя.

Що робити?

1. Введіть у свій смартфон номери телефонів служб порятунку, поліції, СБУ, МНС.

2. Візьміть у звичку носити з собою засоби для зупинки кровотечі: джгут або турнікет. Навчіться ними користуватися.

3. Пройдіть курси надання долікарської допомоги.

4. Дізнайтеся "ногами", де в вашому районі є лікарні, відділення поліції, пожежні частини, притулки.

5. Запишіться в секції єдиноборств або на курси виживання.

6. Навчіться користуватися зброєю і купить її. Помпа чи карабін дешевші за останній смартфон.

7. Завжди носіть усі документи з собою: паспорт, права, копію ідентифікаційного коду.

8. Зберіть свій тривожний рюкзак і маленьку сумку, де є мінімально необхідні Вам речі.

9. Поговоріть із сусідами, співробітниками, рідними і товаришами по службі - що будете робити в разі такої небезпечної ситуації і що можна було б зробити?

10. Поговоріть з дітьми і розкажіть, як їм вчиняти у непередбачених ситуаціях. Не лякаючи, а просто даючи конкретні інструкції.

11. Вивчіть напам'ять 2 номери телефону ваших близьких, і скажіть їм, що довіряєте їм поширення інформації про Вас у випадку НП.

12. І будьте уважні до навколишнього світу. Не бійтеся особистої підозрілості або параної. Просто і спокійно скажіть собі: я дію так тому, що в країні війна.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 1 червня в результаті перестрілки на столичному Подолі постраждав екс-боєць АТО Адам Осмаєв, якого звинувачують у замаху на президента країни-агресора Володимира Путіна.

А увечері 2 червня в Києві знов сталася перестрілка.