Із 2019 року українці відчують на собі зворотний бік пенсійної реформи. Разом з осучаснюванням пенсій і новим правилом перерахунку виплат посилили і вимоги. Якщо у потенційного пенсіонера не буде 26 років стажу, то піти на відпочинок у 60 років не буде можливості. Поступово "норма" посилиться. До тих пір, поки в 2028-му тільки 55% українців вийдуть на "заслужений відпочинок" вчасно. Іншим громадянам доведеться працювати до 63 і 65 років. Про це повідомляє "Обозреватель".

Сучасні українці в кращому випадку починають працювати в 21 рік, розповідають в Інституті демографії та соціальних досліджень. Згодом ця цифра буде зсуватися. Якщо ще кілька років тому школу закінчували в 16 років (пропускали 4 клас), зараз багатьом випускникам – 18.

Якщо до цієї цифри додати п'ять років у вузі, то трудові будні "світять" тільки з 23 років. У той же час лікарі можуть отримати повну медичну освіта тільки до 25-26 років. За новими правилами останні зовсім не зможуть претендувати на пенсію в 60 років.

Так, якщо, починаючи з 26 років безперервно працювати, то до 60 років буде лише 34 роки стажу. Отже, вийти на пенсію можна буде тільки у 63 (або докупити один рік стажу).

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

У наступному році в 65 років вийдуть українці, у яких як мінімум 15 років трудового стажу (мінімальна вимога до них не буде мінятися). В 63 роки – від 16 років стажу, в 60 років – від 26 років стажу. Останні дві "межі" будуть зрушуватися до тих пір, поки в 63 роки на пенсію не будуть виходити українці, які офіційно відпрацювали більше 25 років, а в 60 – понад 35 років. Причому час навчання у вузі в стаж не враховується.

HR-експерт Олександр Білоус наголошує: сучасні українці рідко затримуються на одному місці на все життя, роботу часто змінюють, тому проблеми з пенсією можуть виникнути у багатьох.

Такі оцінки сходяться і з прогнозом Міністерства соціальної політики. Так, чиновники підрахували: через 10 років тільки 55% 60-річних українців отримають пенсію. Інші повинні будуть продовжити кар'єру як мінімум ще на три роки.

Як не залишитися без пенсії

Українці повинні задуматися про своє майбутнє на пенсії – відмовитися від роботи без оформлення, стежити за тим, щоб роботодавець платив внески і податки і змінити підхід до зайнятості.

За оцінками Інституту демографії, в найближчі 10 років середня тривалість стажу може скоротитися на 3 роки. Пенсійна реформа повинна підштовхнути українців вже в молодому віці задуматися над тим, як заробити на пенсію. Довгі перерви в роботі, "сіра зайнятість", нелегальні заробітки за кордоном – все це позбавляє шансу вийти на заслужений відпочинок у 60 років.

Дивіться сюжет про пенсії

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", пенсії знову перерахують.