Венеціанська комісія детально вивчила положення закону України "Про утворення", що стосуються мови викладання в школах. Вона винесла свій остаточний висновок щодо законодавчої ініціативи.

Текст рішення опублікований на сайті Ради Європи. У комісії підтримали прагнення України по вивченню офіційної мови всіма громадянами, "як спосіб усунення існуючих нерівностей і сприяння більш ефективної інтеграції осіб, які належать до національних меншин в суспільстві".

Але її представники уточнили, що в мовна стаття закону відрізняється від проекту, за яким проводилися консультації з меншинами. Точний рівень захисту мовних прав, за їхніми словами, який прописаний в нормі, залишається неясним.

На думку членів комісії, це фактично "дозволяє радикально змінити попередній мовний режим, щонайменше, в середній освіті, на систему, орієнтовану на використання української мови як мови освіти".

Серед іншого, експерти зазначили, що короткий термін для впровадження нових правил викликає серйозну занепокоєність якістю освіти. Члени комісії наголосили, що вищевказана норма не забезпечує вирішення для мов, які не є офіційними для Євросоюзу. Йдеться про російську мову, яка поширена в Україні.

Популярні новини зараз

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

У документі вказується, що менш сприятливе ставлення до російської мови складно виправдати і з цієї причини піднімається проблема дискримінації.

"Керуючись вищевикладеним, належним рішенням буде обов'язкове внесення змін до ст. 7 і заміна її більш збалансованими і кілька чітко сформульованими положеннями", - йдеться в рекомендаціях.

Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини за законом про освіту

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна виконає всі рекомендації Венеціанської комісії щодо нового закону "Про освіту".