У Києві розгорівся мовний скандал. Батько учня однієї з київських шкіл протестує проти вивчення російської мови.
Чоловік написав заяву на ім'я директора навчального закладу з проханням замінити цей предмет якимось іншим – наприклад, іншою іноземною мовою повідомляє "Радіо Свобода".
"Першого вересня діти принесли додому підручники – так ми побачили, що серед предметів є російська мова", – розповів батько п'ятикласника Олег Седько.
Відмову батько учня пояснив непростою ситуацією в країні. Мовляв, Україна знаходиться у стані війни з Росією, і уроки російської мови можна розцінювати як популяризацію мови загарбника.
Ідею керівництво школи не підтримало. Лист-відповідь Седько виклав у Facebook.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Ваш син Орест, знаючи російську мову, зможе в оригіналі прочитати твори Булгакова, Ахматової, які жили й творили в нашому місті, а головне – прочитати прозові твори та "Щоденник" Тараса Шевченка, який він, до речі, писав російською. А також порозумітися з друзями, однокласниками, які розмовляють російською", - написала дирекція закладу.
Та це не зупинило батька. Він поскаржився до Міносвіти. Зрештою, директору школи №279 Лесі Дорош довелося поступитися: хлопчику дозволили не приймати участі в уроці.
Однак жінка зауважує: російська у школі вивчається як мова національної меншини, це не факультатив, тому п'ятикласнику доведеться перебувати у класі разом з іншими учнями, але йому буде необов'язково виконувати завдання з цього предмету.
Ініціативу Седька підхопила мама ще одного учня – Світлана Гусар. Вона не бачить сенсу у вивченні предмету.
"Бо в нас є, наприклад, такий предмет, незрозумілий він для мене, ми його вивчаємо з четвертого класу, а це вже п'ятий клас – і знову ми його вивчаємо. Це християнська етика. І взагалі дуже багато предметів зайвих, діти тягають ті рюкзаки не підйомні. Побачу, як у нас буде з іншими предметами, як він буде встигати. Буде встигати, може, й будемо вчити (російську мову – ред.), а може, й не будемо, ми ще не вирішили", – сказала Гусар.
За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міносвіти Сергія Дятленко, російська мова, як і мова будь-якої іншої національної меншини, може бути в школі мовою навчання, може вивчатися як мова національних меншин або як курс за вибором – як факультатив.
"У першому випадку виходить, що це мова навчання, і всі батьки знають, яка це школа, тут питання про відмову чи не відмову не стоїть. У другому варіанті, коли вона вивчається як мова національних меншин або друга іноземна, – тут є найбільш заплутаний випадок, тому що це, по-перше, передбачається робочими навчальними планами, які мають формуватися з урахуванням думки батьків обов'язково. І у третьому випадку – якщо вона вивчається за рахунок курсів за вибором або факультативів – діти можуть вільно відмовитись від її вивчення", - пояснив чиновник.
Тож перш за все, потрібно з'ясувати, на якій підставі ваша дитина вивчає російську мову. А якщо виникнуть проблеми чи непорозуміння з керівництвом школи, Дятленко радить звертатися до Міністерства освіти.
За даними Міносвіти, сьогодні в Україні діє близько 800 шкіл з мовами навчання національних меншин, із них понад 600 – з російською мовою викладання.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Київ став лідером з оздоровлення дітей.