Медична реформа, яка зовсім недавно почала діяти в Україні, вже дає перші результати: зокрема, це стосується підвищення зарплат для лікарів.
Про це на своїй сторінці у Facebook пише Євген Гончар - член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я. Як приклад чиновник наводить Немирівський центр первинної медико-санітарної допомоги, який отримав фінансування в збільшеному розмірі після того, як підписав угоду з Національною службою здоров'я під час "першої хвилі" договірної кампанії.
"Їх трудовий договір передбачає зарплату лікарів в 22% від нарахувань за підписані декларації. У свою чергу зарплата медичної сестри становить 60% від зарплати лікаря", - розповів Гончар.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
На підтвердження експерт назвав конкретні зарплатні цифри: 11460 грн при 1450 підписаних деклараціях, і 5456 грн за 650 підписаних деклараціях, що, за його словами, "в 2 рази більше ніж було".
Гончар відзначив також, що розмір капітаційної ставки зростатиме щороку в міру того, як лікарі "первинки" розширюватимуть коло послуг, що надаються.
"Також з часом будуть введені додаткові коефіцієнти за досягнення різних цільових показників, наприклад, по вакцинації. Інвестиції в теплозбереження та поліпшення адміністрування закладом може збільшити відсоток, який йде на заробітну плату. Місцева влада може компенсувати закладу частину витрат, що також дозволить збільшити відсоток на зарплату", - пояснив Гончар.
"Але найголовніше в цій історії, то вже прямо зараз відбуваються зміни в свідомості лікарів та пацієнтів", - підсумував експерт.
Як повідомляв Знай.ua, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як захиститися від підробки в аптеці.
Також Знай.ua писав, що в Міністерстві охорони здоров'я збираються боротися з рекламою медичних препаратів, спонукаючи таким чином українців, більше звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням.