У багатьох країнах світу ще до появи християнства період з 30 квітня на 1 травня вважався найбільш містичним у році. У силу та одночасно небезпеку Вальпургієвої ночі вірили і древні слов'яни. Вони часто зверталися до духів природи, аби ті здіснили їхні бажання - про здоров'я, матеріальний достаток, поїздки, врожай.

Збуватися ці прохання повинні були не одразу, але не пізніше 22 червня. Але для цього треба було говорити щиро і правильно, інакше ритуал не спрацює і вищі сили не повірять.

8 особливих днів

Стародавні слов'яни виділяли в календарі так звані Дні Сили. Якщо на коло коло календаря накласти восьмикутну зірку (символ священного каменя Алатир), то її промені покажуть 8 дат - два рівнодення, два сонцестояння і чотири точки між ними.

Однією з таких дат є і ніч з 30 квітня на 1 травня, яка розташована рівно посередині між весняним рівноденням і літнім сонцестоянням. Інші назви цього свята - Брахманський Великдень, або "ніч відьом", "відьмине багаття", хоча це не стосується жодним чином чорної магії. Йдеться про сили природи, категорії добра і зла.

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

Кельти в цей день шанували сонце і сонячний вогонь. Практично всі народи Європи вважали символом сонця дуб, тому у них було прийнято водити хороводи навколо "травневого дуба", дерево обходили за годинниковою стрілкою тричі.

Що обов'язково треба зробити у Вальпургієву ніч?

Вирушити в поля на "медовий день"

Слов'яни зазвичай гуляли весілля у травні, оскільки на цей місяць були заплановані найважливіші роботи в полі, в період між 5 і 30 квітня. День наділяли еротичною силою, пари йшли в поля на "медовий час" - обіймалися, цілувалися, дарували один одному любов. Таким чином вони ритуально передавали свою родючість майбутньому врожаю.

Розбудити духів стихій і зробити їм подарунок

У духів просили практично одне й те ж з року в рік: забезпечити здоров'я, благополуччя, хороший урожай.

Вважалося, що духи стихій, які забезпечують урожай, на зиму йдуть в потойбічний світ - Навь, а навесні повертаються в Явь, щоб творити нову природу. З 30 квітня по 1 травня врата Наві були відкриті. Саме тому в Україні цей день мав назву "Навський Великдень". Волхви завжди приносили духам щедрі дари: кошик з хлібом і фруктами опускали в озеро, як частування для водяних.

Робили також подарунки матері-землі та іншим стихіям. Можна вийти на природу, вирити невеличку ямку і з любов'ю покласти в неї яйце - подарунок матері-землі. Воно обов'язково повинно бути на серветці жовтого кольору, оскільки це колір сонця. Після цього ямку закопати.

Палити багаття

У такий спосіб зливалися з природою, відчували гармонію між усіма живими істотами. Популярним був ритуал пропозиції страв Вищим силам: частину їжі з'їдають учасники свята, а частину можна віднести до лісу або в поле як дар духам стихій, щоб і вони мали можливість причаститися.

Дивіться: Документальний фільм "Вальпургієва ніч"

Як повідомляв портал "Знай.ua", україцням розповіли, як захисти себе від нечистої сили у Вальпургієву ніч.