В Україні дещо змінилися правила нарахування аліментів: тепер мінімальна виплата повинна дорівнювати половині від прожиткового мінімуму дитини відповідно до віку, в той час як максимум досягає десяти таких мінімумів. З 1 липня прожитковий мінімум на дитину до 6 років становить +1559 гривень, а з 6 до 18 років - 1944 гривні.
Відзначимо, що в ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України з'явилися зміни, згідно з якими встановлюється "мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та може бути присуджений судом в разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів". Про це пише ZN.UA.
Правозахисниця Юлія Дузь пише, що потрібно звернути увагу на формулювання норми. По-перше, такий розмір є рекомендованим. По-друге, він може застосуватися тільки судом. По-третє, заробіток (дохід) боржника повинен бути достатнім для можливості стягнути таку суму.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Нагадаємо, цього року з 1 вересня кожна мама в пологовому будинку отримає допомогу на дитину у вигляді бебі-боксу, до якого увійдуть чверть сотні речей, необхідних у перші місяці життя малюка. Українцям представили повний перелік дитячих товарів загальною вартістю до 5 тисяч гривень гривень.
Як повідомляв Знай.ua, із набуттям чинності ініціатив другого пакету законопроектів у межах ініціативи "Чужих дітей не буває" з 28 серпня на платників та одержувачів аліментів очікують нововведення.
Також Знай.ua писав, що злісним неплатникам аліментів приготували жорсткі санкції.