За даними Держстату за I квартал 2018 року, номінальні доходи населення склали 657,9 млрд грн, що на 23,6% більше в порівнянні з відповідним періодом попереднього року.
Про це повідомили у прес-службі Держстату.
Наявний доход, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 25,2%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактора - на 10%.
Наявний дохід у розрахунку на одну людину в I кварталі 2018 року склав 11 370,2 грн, що на 32,1% більше в порівнянні з відповідним періодом попереднього року. Коефіцієнт співвідношення між високим і низьким рівнями заробітної плати за видами економічної діяльності в червні 2018 року складав 6,6 (у працівників авіаційного транспорту - 34 334 грн або 375,6% до середнього рівня по економіці, і в працівників, зайнятих поштової і кур'єрської діяльністю - 5180 грн, або 56,7% до середнього рівня по економіці).
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Індекс реальної заробітної плати в червні 2018 року по відношенню до травня 2018 року становив 104,8%, а в порівнянні з червнем 2017 року - 113%.
За даними Пенсійного фонду України, середній розмір пенсії разом з цільовою грошовою допомогою станом на 1 липня 2018 року склав 2 562,4 грн, що на 3,3% перевищує розмір середньої пенсії станом на 1 січня 2018 року і на 35,8% більше від розміру середньої пенсії станом на 1 липня 2017 року.
Разом з тим варто додати, що ціни в Україні невпинно ростуть і вони не найбльші порівняно з іншими європейськими країнами. Однак по співвідношення ціна-зарплатня, більшості українцям багато що не по кишені. Втім сподіватися на покращення та європейські зарплатине варто, адже експерти пророкують підвищення цін до світових.
Як і раніше, аналітики Національного банку України впевнені, що зростання споживчих цін не перевищить 8,9% за підсумками року. Що, втім, все ще вище цільового коридору регулятора 6% ± 2 п.п. Варто відзначити, що за даними Державної служби статистики в травні продуктові ціни стабілізувалися – навіть незначної зміни індексу чиновники не виявили. Переважно завдяки погодним факторам: в минулому році весняні заморозки підкосили урожай наших аграріїв.
Набагато повільніше, ніж раніше, росли регульовані ціни (тютюн, алкоголь), та й тарифи на послуги ЖКГ додавали в травні 2018 го повільніше, ніж рік тому.
З позитивних чинників в Нацбанку також відзначили сповільнення зростання цін на сири і продукти харчування з високим ступенем обробки, послуги та паливо. Хоча всі перераховані вище статті додали за рік від 11 до 16,5%.
Екс-міністр економіки розповів, наскільки насправді зросла зарплатня українців у гривнях
Як повідомляв "Знай.ua", заробітчани можуть залишитися без українських пенсій.
Також "Знай.ua" писав, що українців змусять відмовитись від алкоголю.