На сайті Свято-Троїцького Іонинського монастиря були опубліковані унікальні архівні відео про перенесення святих мощей преподобного Іони Київського.

Нові архівні відеозаписи додано на YouTube-канал обителі.

Остання в історії панахида за преподобним Іони.


Після того, як пройшла Божественна літургія в день прославлення у лику святих преподобного перед ракою з його чесними мощами духовенство відслужило останню панахиду за схиархімандритом Петру - засновника обителі, вже на приєднаному до лику святих, як преподобний Іона Київський. Після панахиди відбулося урочисте перенесення мощей прп. Іони в склеп Троїцького собору.

Зверніть увагу, як важко священики несуть важку раку, виготовлену з товстих дубових дощок. Під час зйомок хресного ходу помітно відсутність братського корпусу, який пізніше був побудований поруч з храмом.

Відразу після перенесення був відслужений перший в історії молебень преподобному і відбулося поклоніння його чесним мощам.

25 травня рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви встановлено загальноцерковне відзначення дня обрітення мощей преподобного Іони Київського в Неділю після Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього (Журнал 10).

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще


Нагадаємо, 2018 році православні святкують Трійцю 27 травня. День Святої Трійці або П'ятидесятницю відзначають на 50-й день після Великодня.

В Україні День Святої Трійці вважається важливим церковним святом, тому в цей день оголошений державний вихідний. Оскільки свято припадає на неділю, понеділок, 28 травня, наступного за нею, також буде вихідним. Тобто в кінці травня в українців буде три вихідних: 26, 27 і 28 травня 2018 року.

День Святої Трійці у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих і красивих служб в році. Після літургії служиться велика вечірня, на якій співаються стихири, що прославляють зішестя Святого Духа.

Вже багато століть зберігається традиція на Трійцю прикрашати храми і будинки свіжоскошеної зеленню, гілками і квітами, які символізують оновлення душі. З цієї причини в народі свято часто називають Зелену неділю.

У народі коріння свята сягають ще в дохристиянські часи. У період святкування Трійці у слов'ян проходили Зелені святки, коли проводжали весну і зустрічали літо. В традиціях святкування Трійці переплелися церковні і народні звичаї. Багато заборони, забобони і прикмети свята дійшли і до наших часів.

Портал "Знай.uа" повідомляв, що категорично не можна робити в світле свято Трійця.