Три дні поспіль – з 28 по 30 березня, в Україні очікується суттєве підвищення рівня води.

За даними рятувальників, найбільша небезпека – на ділянці Дунаю біля міста Вилкове Одеської області (в межах 155-165 сантиметрів над нулем поста), ризикують незаселені ділянки населеного пункту, адже їх може затопити в першу чергу.

Підніметься рівень води також на на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська області) на 0,2 1,0 м; Західного Бугу, Прип'яті на 0,1-0,5 м, а в басейні Прип'яті - утримання і подальше їх затоплення.

На річках Лівобережжя в зв'язку з дощами і таненням снігу 29-31 березня вийдуть підземні води, на водосховищах Правобережжя – руйнування льодоставу.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Як відомо, особливо впливають на ситуацію підземні води, які розташовані нижче земної поверхні і дна поверхневих водоймищ і водотоків, що заповнюють пори, тріщини й інші порожнечі гірських порід у рідкому, твердому або газоподібному стані. Вони можуть виникати після атмосферних опадів та поверхневих вод, конденсації водяної пари, магматичних процесів та метаморфізму.

Карта підземних вод України:

Водоносні комплекси та горизонти часто утворюються в шарах гірських порід: залягають нижче ґрунтових вод і відділяються від них пластами водонепроникних (водотривких) або слабкопроникних порід, називаються горизонтами міжпластових вод.

Це також і джерело водопостачання в Україні, яке використовують для зрошення, а мінеральні води – для лікування. За характером використання підземні води підрозділялись на кілька видів: питні і технічні, що застосовуються для господарсько-питного та виробничо-технічного водопостачання, зрошення земель та обводнення пасовищ; лікувальні мінеральні води, що використовуються з бальнеологічною метою і як столові напої; теплоенергетичні (включаючи пароводяні суміші) — для теплопостачання промислових, сільськогосподарських та громадських об'єктів, а в окремих випадках — і для вироблення електроенергії; промислові води — для вилучення із них цінних компонентів.

Дивіться: синоптики прогнозують підвищення рівня вод у річках.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці незабаром зможуть побачити рибу тільки у зоопарках. Погана охорона природних ресурсів та забруднення побутовими та стоками з підприємств поставили на межу вимирання багато видів морський мешканців.