Бажання виглядати успішним і крутим заважає українцям бути якщо не багатими, то, принаймі, забезпеченими людьми.

Про те, як навчитись заощаджувати та правильно витрачати свої гроші, розповів фінансовий консультант Тарас Радзівіл.

"Українцям заважає заощаджувати відсутність самодисципліни та бажання довести всьому світу свою успішність і крутість. Ми купуємо дорогі iPhone, не маючи грошей на проїзд у маршрутці", - розмірковує фінансовий консультант.

Експерт виділив основні пункти, які потрібно взяти за правила всім тим, хто хоче навчитись економити та грамотно ставитись до покупок.

1. Самоконтроль і самодисципліна.

Популярні новини зараз

Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати

Українців попередили про "важкі" платіжки за світло

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Показати ще

"Ви повинні розуміти, що кожна заощаджена гривня — зароблена. Вам її не подарували, ви її не знайшли на вулиці. Зупиніться і подумайте: чи вартують речі зусиль, з якими ви заробляли ці гроші?" - каже Тарас Радзівіл.

2. Відштовхуватися потрібно не від того, що ви бажаєте на даний момент. А від того, що вам дійсно необхідно і принесе користь.

"Не потрібно купувати щось, про що ви подумали 5 хвилин тому. З думкою про покупку треба переспати. Якщо бажання на ранок не зникне — можливо, річ вам дійсно потрібна. Думка про покупку має бути вистояна. Часто ми керуємося імпульсами, купуючи щось. А наступного дня задоволення від придбання проходить, і ми думаємо: "А нащо воно мені? Я міг би цілком без цього обійтися", - говорить експерт.

3. Складіть список бажань на рік

"Там не повинно бути покупок, вартістю менше 100 гривень. Список розбийте по місяцях. Так ви плануватимете витрати на конкретну покупку в конкретному місяці. Викреслюючи пункти, отримуватимете задоволення від того, що ваші маленькі бажання здійснюються, і ви рухаєтеся вперед", - радить фінансист.

4. Не беріть у борг

"Намагайтеся залишатися на тій стороні "барикад", де ви "в плюсі" і хоч щось заощаджуєте, а не комусь заборговуєте гроші".

5. Чим далі від вас гроші — тим краще

"Скриня, закопана на городі, збереже ваші гроші. Ви не будете постійно ходити до неї, щоб розкопати, вийняти потрібну суму, а тоді знову закопати. Краще зберігати гроші у шафі вдома, ніж у власній кишені. Гроші у банківській комірці лежатимуть довше, ніж вдома у шафі. На депозиті — ще краще. Чим важче ті гроші зняти, тим краще, якщо я хочу їх заощадити", - впевнений експерт.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 86% українців зізнались, що змушені економити на тих чи інших статтях сімейного бюджету. Такими є результати соцопитування.