Мінімальна зарплата в Україні найнижча в Європі. Через це, з урахуванням купівельної спроможності населення, природний газ в Україні найдорожчий в Європі.

Кількість газу, яку можна придбати в Україні за мінімальну зарплату, не дотягує навіть до нижньої планки середнього діапазону споживання газу населенням у ЄС. Про це заявив генеральний директор ТОВ "Нафтогазбудінформатика" Леонід Уніговський, повідомляє DT.UA.

Мінімальна зарплата в Україні майже втричі нижча, ніж навіть у Сербії і є найнижчою в Європі."

"В Україні до 2017 р. мінімальна зарплата, як це передбачено Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", становила 3200 грн в місяць. Курс НБУ за четвертий квартал 2017 р. — 31,77 євро/грн. Тобто мінімальна зарплата в Україні в жовтні—грудні 2017-го була еквівалентна 101 євро.

Аналогічні розрахунки для першого кварталу 2018 р. дають значення мінімальної зарплати у 111 євро. Тобто різниця в зарплаті між кварталами офіційно незначна. Таким чином, кількість газу, яку можна було придбати в Україні за мінімальну зарплату (459 кубометрів), не дотягує навіть до нижньої планки середнього діапазону споживання газу населенням у ЄС (525-5250 кубометрів у рік)", – пояснив експерт.

Популярні новини зараз

З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить

Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила

Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди

Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні, відповідно до нової постанови, зміняться соціальні нормативи споживання газу.

За словами міністра соцполітики України Андрія Реви, система субсидій вчить людей економити.

"За останні чотири роки споживання газу скоротилося на 5 млрд. куб м в рік. Це дуже велика цифра, яка спростовує твердження, що система субсидій не змушує людей до економії", - заявив він.