Національний банк презентував оновлену купюру номіналом у 20 гривень, яку введуть в обіг з 25 вересня. В цілому вже надруковано 5 мільйонів екземплярів.

У купюри не тільки оновлений дизайн, а й досконаліша система захисту. Про це у вівторок, 17 липня, на презентації розповів глава департаменту грошового обороту Нацбанку Віктор Зайвенко.

"Це третя банкнота в новому банкетному ряду національної валюти, вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот минулого зразка, розпочатого Нацбанком у 2014 році для підвищення надійності гривні", - розповів представник регулятора.

Так виглядатимуть новенькі 20 гривень


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що стало відомо, що в Україні на мільйон справжніх купюр припадає три з половиною штуки фальшивих.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Експерти стверджують, що в країні збільшилася кількість фальшивих грошей. Якщо в 2017 році на 1 мільйон справжніх купюр доводилося три з половиною підроблених, то в 2016 році їх було навіть менше трьох.

Якщо порівнювати Україну з країнами ЄС, це несуттєвий показник. Адже, в країнах європейського союзу на мільйон банкнот припадає 33 фальшивих.

Як правило, шахраї люблять підробляти банкноти номіналом 500 гривень. Друге місце у фальшивомонетників займають 100-гривневі купюри.

Регулятор констатував, що в 2017 році зловмисники стали частіше підробляти банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року. На них припав 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу вилучалися підроблені банкноти інших номіналів: 200 грн (7% від загальної кількості вилучених підробок); 100 грн (17%); 50 грн (13%). На вилучені фальшивки номіналом 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн і 20 грн довелося 1,5%.

Фахівці відзначили, що найбільший ризик стати жертвою фальшивомонетників спостерігається на ринках і на масових заходах.