Столичні комунальники попередили українців, що через зупинку виробництва рідкого хлору на Дніпроазоті та припинення поставок можуть утворитися проблеми з знезараженням питної води.

Про це стало відомо завдяки повідомленню Київводоканалу.

"В середині червня Дніпроазот, який є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв'язку з цим, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води", – наголошується в повідомленні "Київводоканалу".

За інформацією компанії, на деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 днів.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Асоціація Укрводоканалекологія терміново повідомила уряду та РНБО про ситуацію і попросила втрутитися й вирішити питання з постачанням хлору.

23 червня проведено виїзне засідання у Дніпровській ОДА, де були б досягнуті домовленості з керівництвом Дніпроазоту по відновленню виробництва хлору. Але досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, повністю реалізовані, розповіли у Київводоканалі.

Про цю ситуацію повідомили 5 липня на засіданні міжфракційного об'єднання народних депутатів.

"В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більше того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо", – зазначають у Київводоканалі.

У компанії додають, що поставки хлору в цистернах з Європи (Румунії) дуже проблематичні.

Як повідомляв портал "Знай.uа" для киян вже в наступному опалювальному періоді можуть знизити ціни на теплоенергію. Про це повідомили представники Національної комісії з регулювання енергетики. Згідно з проектом, з 1 серпня пропонується знизити тариф для Київтеплоенерго на виробництво теплової енергії, яка використовується для виробництва та надання населенню послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води на 29%.