На території східних Карпат незабаром з'явиться автомагістраль, яку Україна та Румунія зведуть спільними зусиллями. Реалізацію проекту вже обговорили глави Львівського і Черновецького обласних рад з представниками румунського повіту Сучава. За побудову швидкісного транспортного коридору можуть взятися вже найближчим часом, він повинен з'єднати Чорне і Балтійське моря.

Про це в неділю, 11 березня, заявив глава повітової ради міста Сучава Георге Флутур.



"У нас відбулася робоча зустріч з делегацією з України, у складі якої були голови обласних рад Чернівців та Львова. Обговорили питання транскордонного співробітництва, головне з яких - продовження роботи на рівні робочих груп з метою подальшої практичної реалізації проекту з будівництва швидкісної автотранспортної магістралі через Східні Карпати (Львів-Чернівці-Сірет-Сучава-Пашкани-Бакеу-Фокшани-Бухарест), яка з'єднає Балтійське море з Чорним", - підкреслив Флутур.

За його словами, найближчим часом сторони обговорять фінансові можливості, зазначивши, що вони планують звернутися зі спільним листом до європейських інституцій для надання фінансової допомоги при будівництві магістралі. Глава адміністрації повіту звернув особливу увагу на те, що під час зустрічі була досягнута також домовленість про реалізацію інших важливих для України і Румунії транскордонних інфраструктурних проектів.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Показати ще


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в "Укравтодорі" вигадали, як не займатися ремонтом доріг щороку. У той час, як Європа користується цим методом довгі роки, Україна тільки починає "включатися".

Такж ми повідомляли, що Україна планує залучити рамковий кредит у Китаю в розмірі 7 мільярдів доларів, щоб реалізувати інфраструктурні та інші проекти. Серед них - будівництво нової бетонної дороги Кременчук - Одеса - Миколаїв проекту будівництва метро в мікрорайон Троєщина (Київ), а також реконструкції злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту Бориспіль.