В Україні на останню суботу серпня припадає День авіаціїспільне свято військових та цивільних авіаторів та працівників авіаційної промисловості і транспорту.

День авіації України: історія свята

Дата встановлена згідно з Указом Президента від 16 серпня 1993 року. Крім цього дня в Україні, у першу неділю серпня, відзначається День Повітряних Сил Збройних Сил України.

Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею. Тут творили конструктор одного з перших літаків, що піднявся у повітря, Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Імена киян Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича стали всесвітньо відомими завдяки збудованим літальними апаратами. Безстрашні українські льотчики-аси Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський зуміли "приборкати" страх перших авіаторів.

Україна може цілком заслужено пишатися підприємством серійного обслуговування "Антонов". Тут відбувається повний цикл створення літаків: наукові дослідження, виробництво та подальше обслуговування.

Саме на цьому підприємстві був розроблений і зібраний найбільший в світі літак зі надвеликої вантажопідйомністю - наша гордість Ан-225 "Мрія".

Конструкторське бюро Олега Антонова

Олег Антонов – радянський авіаконструктор, який зробив невичерпний внесок у розвиток світового авіабудування та українського зокрема. У 1952 р. він разом зі своїм конструкторським бюро переїздить до Києва, де починає виконувати поставлене завдання влади, а саме – будівництво військово-транспортного літака з двома турбогвинтовими двигунами.

Згодом він починає розробку та створення літаків Ан-10 і Ан-12 та пасажирських Ан-14, Ан-24 і Ан-28. У 1982 році злетів в небо ще один літак-велетень Олега Антонова – Ан-124 Руслан, який тривалий час вважався найбільшим літаком світу.

Однак літаку Ан-124 довелося посупитися званням найбільшого сталевого птаха світу, адже у 1989 р. світ приголомшило нове інженерне диво від конструкторського бюро Антонова – Ан-225 Мрія – найбільший та найпотужніший літак у світі сьогодні.

Дивіться: День авіації в Україні

Нагадаємо, у США розбився легкомоторний літак.

Як повідомляв Знай.ua, у мережі показали найкращі зразки української авіації.

Також Знай.ua писав, Державний концерн "Антонов" оприлюднив вражаючі кадри нового українського літака Ан-77.