Віруючі православного обряду в Україні 27 травня (неділя) відсвяткують День святої Трійці. Дане свято одне з найголовніших свят православ'я, яке зазвичай відзначають на 50-й день після Великодня.
Відомо, що Трійця в 2018 році випадає на неробочий день, тому вихідний перенесуть на понеділок 28 травня. Тобто в кінці травня в українців буде три вихідних: 26, 27 та 28 травня 2018 року.
Трійця – що це за свято
Саме в цей день святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. Трійця вважається днем народженням Церкви. Тиждень після неї називається "Зеленими святками". Всі православні храми 27 травня будуть прикрашені гілками берези, бузку, клену – вони символізують оновлення душі.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Трійцю святкують три дні. Господині до неї дуже ретельно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, які символізують процвітання та новий життєвий цикл.
Субота перед святом є поминальним днем. Люди в храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за померлих передчасною смертю, вважаючи їх жертвами підступних русалок.
У старовину дівчата плели собі вінки після служби і опускали їх у воду. В знак любові деякі дарували вінки хлопцям. Трави, зрізані на Трійцю, сушили і прикрашали ними оселі. Вважалося, що це захистить будівлю від грози.
Як повідомляв портал "Знай.uа" п'ятниця, 18 травня, присвячена Ірині - Аріні - Македонській. Будучи донькою Лакінія, який правив однією з македонських земель, Ірина, на відміну від свого батька-язичника, стала християнкою. В цей день варто відмовитися від важкої їжі та вульгарних слів. Після того, як її батька у влади змінив правитель Седекій, почалися переслідування християн, і Ірина опинилася в числі вигнаних. Але катування, яким її піддали, не пошкодили дівчині, і вона не тільки була відпущена, але і жила довгі роки, здобувши славу цілительки хворих. І так Ірина стала першою з жінок, які удостоїлися лику великомучениць.