Із зони бойових дій на окупованому Донбасі найчастіше вивозять бойові припаси.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", де зазначається, що існує кілька способів, якими користуються солдати і офіцери для вивезення боєприпасів на мирну територію.

Як стало відомо, вивозять бійці ВСУ припаси здебільшого, зі страху революції або розширення зони агресії Росії.

Як повідомляли учасники ООС, залишити за собою стрілецьку зброю, гранатомет або кулемет проблематично, адже кожна одиниця зброї перебуває на обліку під відповідальністю конкретної людини, і пропажа кожної є ЧП.

Учасник ООС, волонтер Мирослав Гай підкреслив, що якщо після повернення в частину зброю не було здано, проводиться службове розслідування.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

"Якщо і були випадки пропажі зброї, то тільки тоді, коли, наприклад, горіла бойова техніка, а зброя знаходилася всередині", - відзначає він.

Але в той же час, проблему доставляє трофейна зброя, яку забрали у противника або знайшли, оскільки, його облік не ведеться, хоча найчастіше воно просто описується і здається.

Набагато простіше вивезти бойові припаси, витратні матеріали, гранати і патрони, які списуються після видачі на руки.

Незважаючи на те, що за правилами потрібно здавати чеки від гранат і гільзи від патронів, завжди можна їх знайти або втратити.

"Гранати - це боєприпаси, які після видачі на руки не враховуються, - додає Мирослав Гай. - Якщо ви взяли гранату, важливо, щоб потім ви здали від неї чеку. Якщо взяли гранату і повернули чеку, то граната списується".

"Але завжди можна сказати, що відступали, а граната випала і загубилася", - говорить Костанчук. В такому випадку ніякої чеки вже здавати не потрібно.

"У нас було дуже багато неврахованої трофейної зброї і боєприпасів. Зброю ми здали, коли їхали додому, а здати боєприпаси, в тому числі гранати, дуже проблематично. Тому всі трофейні боєприпаси ми підривали на полігоні в Краматорську. Було два варіанти: повезти їх з собою додому або підірвати. Ми приймали рішення підривати, але деякі люди хотіли щось привезти і додому, а раптом революція або ще щось. Нехай лежить", - згадав учасник АТО Георгій Турчак.

Після того, як "сувенір" з фронту списаний, а за фактом присвоєний, його необхідно вивезти на мирну територію. Стежити за тим, щоб зброя і боєприпаси солдати не ховали в рюкзаках, повинна військова служба правопорядку (ВСП).

Але будь-яку перевірку при бажанні можна обійти.

Однак, на думку Мирослава Гая, боротьба з незаконним перевезенням зброї зі Сходу України - це боротьба з наслідками, а не з причиною, адже військові намагаються запастися гранатами, щоб відчувати себе більш захищеними.

Нагадаємо, на Донбасі у вівторок, 22 травня, прогримів вибух в автобусі з пасажирами. Поліція встановила причини вибуху.

Інцидент стався о 15:50 в н. п. Автобус рухався по вул. Курчатова міста Дебальцеве.

За попередньою версією, в салоні переповненого автобуса вибухнула граната, яка знаходилася в рюкзаку 14-річного школяра. В результаті вибуху загинув сам хлопець, який був учнем 8 класу місцевої школи. Відзначається також, що мінно-вибухові травми отримали також 16-річна дівчина і двоє юнаків 16 і 15 років.

Як повідомляв портал "Знай.ua", відомий вчений назвав дату початку Третьої світової війни.