Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун нагадала українцям про термін "пет-терапія", який застосовують у медицині та реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров'я.

Домашні тварини позитивно впливають на здоров'я людей, заявила Супрун на своїй сторінці в Facebook.

"Спілкування з тваринами буквально покращує настрій і робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівня гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніна, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, сприяє зниженню артеріального тиску і зменшення частоти серцебиття", – розповідає голова Моз.

"Пет-терапію застосовують в медицині та реабілітації для поліпшення психічного і фізичного здоров'я.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

"Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з недоліком сенсорної та емоційної обізнаності і викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним і емоційним рівнем збудження. Таким чином, діти більше схильні взаємодіяти і використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки", – підкреслила Супрун.

Як запевняє в.о. міністра, тварини мають позитивний вплив і на серце людини. На думку дослідників, власники собак і кішок мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань.

"У лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування і реабілітації, що пов'язані з сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії або смерті близької людини. Взаємодія з тваринами застосовують навіть для військових, які страждають ПТСР (посттравматичний стресовий розлад)", – зазначила Супрун.

У той же час вона зазначила, щоб бути впевненим в ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження.

Нагадаємо, 5 простих порад, як вибрати собаку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Уляна Супрун зруйнувала міф про те, що цукерки, шоколадки і тістечка допомагають мозку краще справлятися із завданнями. Зате обмеження калорій і біг на довгі дистанції роблять вас розумнішими

Також "Знай.uа" писав, 5 простих способів вибрати собі кішку.