У 2017 році рак хворіло 135,5 тисяч осіб. Найбільше було в Дніпропетровській області. Про це йдеться в даних Міністерства охорони здоров'я.
У багатьох українців рак діагностують вже на пізніх стадіях. Часто людина буквально "гасне" протягом декількох місяців. Бувають і випадки багаторічної боротьби з недугою і повне одужання.
Найбільше онкохворих було зареєстровано у Києві – 8% від усіх випадків, Дніпропетровській – 9,2%, Харківській – 7,4%, Львівській – 6,4%, Одеській – 5,2% областях.
Жителі Кіровоградської області в 2017 році найбільше страждали від онкохвороб. За минулий рік там було зареєстровано 478 випадків захворювання на кожні 100 тисяч жителів. Протягом життя онкозахворювання тут знаходять практично у третини населення регіону. При цьому в цілому по Україні цей показник становить один з п'яти. Частково така невтішна статистика може бути пов'язана з видобутком урану в області.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Високий рівень хворих також зазначається в Сумській, Херсонській, Миколаївській та Черкаській областях. У цих регіонах кількість випадків захворювання на 100 тисяч варіюється в районі 400 осіб.
В Україні за 2017 рік рівень смертності від онкологічних захворювань склав 315 осіб на 100 тисяч. Серед країн ЄС гіршу статистику мають тільки Словаччина з показником в 324 людини, Хорватія – 336 осіб та Угорщина – 348 осіб.
Злоякісні утворення щорічно забирають багато життів українців. Причини виникнення хвороби різноманітні – генетика, екологія, рівень стресу, паління і навіть неякісне харчування.
Як повідомляв портал "Знай. ua" інсульт роками вважався хворобою літніх людей, але вже давно від цього страждають і зовсім молоді українці. Як розпізнати перші ознаки небезпеки, щоб вчасно надати допомогу? Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Вона додала, що інсульт найчастіше вражає людей, які мають підвищений тиск, цукровий діабет, високий рівень холестерину, ведуть малорухливий спосіб життя, живуть в умовах постійного стресу.