Фахівці із Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що людству загрожує нова пандемія, здатна знищити мільйони людей.
Про це написала на своїй сторінці в Facebook провідний лікар-інфекціоніст України Ольга Голубовська.
Серед захворювань, яким це під силу, вчені називали лихоманку Ласса, хворобу Марбурга, хворобу Зіка або взагалі невідоме донині захворювання.
"Є і деякі припущення, які були позначені як "хвороба Ікс"- невідомий донині вірус, який може стати таким же смертоносним, як "іспанка", що забрала життя, за різними джерелами, від 50 до 100 млн осіб на початку ХХ століття. Припускають, що подія трапиться обов'язково і з великою часткою ймовірності збудник буде передаватися від тварин до людини", - написала вона.
За переказ з картки на картку можна отримати штраф у 34 000
Окрім пільг та субсидій: українці отримають нову допомогу
Мають мобілізувати у першу чергу: за ким прийде ТЦК
Травневі доплати: пенсіонерам додадуть 750 гривень, але пощастить небагатьом
"Викликані таким чином захворювання у людей надзвичайно для них небезпечні і смертоносні - Ебола, пташиний грип, коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому, вірус Ніпах, що недавно забрав у Індії понад 10 життів", - пояснила Голубовська.
Варто відзначити, що раніше міжнародна група вчених з Мічиганського університету провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що наявність, а вірніше відсутність зайвої ваги серйозно впливає на ймовірність появи злоякісних утворень. Так, в ході роботи над проектом з'ясувалося, що у повних жінок середніх років рідше діагностують онкологію молочної залози, ніж у їх худих ровесниць.
Фахівці спостерігали за 758 592 жінками від 18 до 54 років. В середньому вчені аналізували їх здоров'я в протягом 9,3 року. З'ясувалося, що зв'язок зайвої ваги і злоякісних пухлин все ж існує: жінки із зайвою вагою менше піддаються хворобі. При цьому худі захворювали на рак грудей в 10-20% разів частіше.
Відзначається, що жирова тканина може знижувати синтез естрогену в яєчниках, що зменшує розвиток захворювання до віку настання менопаузи. При цьому вчені все ж порадили не кидатися до холодильника, щоб захиститися від раку.
У документі йдеться про критичну ситуацію з медикаментами для дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями. Враховуючи цей фактор, МОЗ нібито дозволяє поставку препаратів з меншим, ніж на 75% терміном придатності.
До приходу міжнародних партнерів Україна купувала медикаменти на 82% дорожче за усіх, - експерт