Ми самі для себе зможемо вибрати терапевтів, педіатрів або сімейних лікарів, установи яких підключилися до електронної системи охорони здоров'я. Інструкцію для підписання декларації з лікарем наводить Міністерство охорони здоров'я.

Для чого підписувати декларацію з лікарем

Декларація - документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу, що оплата за ваше обслуговування повинна надходити саме до цієї медустанови.

Декларація не є юридичним документом і не підписується "раз і назавжди": в будь-який момент ви можете заключити декларацію з іншим терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. В такому разі не треба скасовувати попередню декларацію - досить просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються в системі.

Ви вільні у своєму виборі - не зобов'язані підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Однак лікар може відмовити в підписанні декларації, якщо він вже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт - 2000, педіатр - 900.

Ця цифра може бути трохи більшою для лікарів, що працюють в селах. Наприклад, якщо в селі проживає 2000 осіб, то всі вони отримають можливість підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання буде контролювати Національна служба здоров'я України.

Детальна інструкція по вибору лікаря від МОЗ

Прийдіть з документами в бажану медустанову

Зверніться в медустанову, де працює терапевт, педіатр або сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром або сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Важливо: заклад, в якому працює обраний вами лікар, має бути підключений до системи "Електронне здоров'я". Уточніть цю інформацію про реєстрацію або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

Внесення даних і контактів

Ваші дані і контактний телефон внесуть в систему "Електронне здоров'я".

Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медустановах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

Важливо: декларації заключаються виключно в електронній формі - не буде ніяких бланків, форм, печаток тощо.

Щоб переконатися, що декларацію підписує реальна людина і виключити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону.

Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медустанови вводить в систему "Електронне здоров'я" для підтвердження.

Якщо у вас немає мобільного - не проблема: для підтвердження уповноважена особа медустанови сфотографує або сканує оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

Друк декларації вперше

Уповноважена особа медустанови роздруковує з системи "Електронне здоров'я" екземпляр декларації для перевірки.

Важливо: Уважно перевірте всі свої дані.

Якщо помітили помилку - скажіть про це уповноваженій особі медустанови. Декларацію треба роздруковувати до тих пір, поки все не буде правильно.

Друк декларації без помилок

Якщо все правильно, уповноважена особа медустанови роздруковує з системи "Електронне здоров'я" ще один екземпляр декларації.

Важливо: Обидва примірники декларації повинні бути ідентичними і без помилок.

Пацієнт підписує 2 примірника декларації

Важливо: Один з примірників залишається у вас, другий - у медустанови.

Електронний підпис

Уповноважена особа медустанови накладає електронний цифровий підпис на декларацію і направляє її в систему "Електронне здоров'я"

Важливо: Ви офіційно задекларували вибір лікаря.

Гроші за ваше обслуговування держава буде платити закладу, в якому працює обраний вами лікар. Цей процес почнеться відразу, коли медустанова увійде в реформу: автономізуються і укладе договір з Національною службою здоров'я.

Дивіться: "Медреформа: про що мовчать у МОЗ"

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що після реформи лікарі самі вирішать, чи ходити до українців додому.