Як відомо, з 2018 року в країні підняли мінімальну зарплату і підвищили ціну на електроенергію, знизили швидкість руху в населених пунктах до 50 км/рік і зробили покупку електромобілів доступніше. Однак, є нововведення, які кардинально змінять життя українців, пише "Обозреватель".
Договір терапевтів з пацієнтами
Починаючи з 1 квітня, терапевти і педіатри будуть зобов'язані приймати пацієнтів тільки після підписання договору. Для цих цілей створили спеціальну організацію - Національну службу здоров'я з бюджетом в 8,2 млрд грн.
Кожен лікар зможе підписати меморандуми з 2 тис. пацієнтами. Для педіатрів це 120 тис. грн/міс. Гроші дістаються лікарні, а не лікарю. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.
На одного пацієнта буде виділено 370 гривень/рік - виключно на роботу лікаря. За додаткові аналізи або спеціалізовану допомогу вже з 2020 року доведеться платити окремо і за затвердженими тарифами.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
При цьому пацієнт може підписати контракт з педіатром або сімейним лікарем не по прописці, а з тим, хто йому більше подобається. Якщо ж пацієнта перестане задовольняти якість роботи лікаря, він може відразу розірвати договір і знайти іншого.
Послуга "електроний рецепт"
В рамках програми "Доступні ліки" МОЗ в травні 2018 роки планує ввести в дію послугу "електронний рецепт", яку спершу запустять в 5 регіонах України. Відзначимо, що медики будуть виписувати електронні рецепти, які не можна ні втратити, ні підробити.
Так, в електронному вигляді будуть виписувати рецепти на ті ліки, які підлягають відшкодуванню від держави. У програму "Доступні ліки" в цьому році включать препарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів і необхідні для здоров'я матері і дитини під час вагітності.
Шкільний курс "Природничі науки"
В українських школах такі дисципліни, як біологія, географія, фізика, хімія і економіка об'єднають в курс "Природничі науки" і в якості експерименту почнуть його впроваджувати в навчальні програми 10-х класів з 1 вересня нинішнього року.
Так, курс розроблений для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного напрямку. Інтегрований курс може читатися лише для учнів, які не планують здавати ЗНО з природничих предметів.
Реєстрація SIM-карт
Восени 2018 року українці зможуть добровільно і абсолютно безкоштовно зареєструвати свої SIM-карти онлайн або в сервісних центрах мобільних операторів. Заява в електронній формі можна буде подати в особистому кабінеті на сайті оператора або через мобільний додаток.
У заяві потрібно вказати свої дані:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- серію і номер паспорта або індивідуальний номер платника податків;
- номер телефону або IMEI телефону.
Заява також потрібно буде підтвердити через цифровий підпис або BankID. Інформацію про абонента оператор може розміщувати в телефонних довідниках, базах даних інформаційно-довідкових служб за згодою абонента.
4G в Україні
Трійка українських мобільних операторів прогнозує запуск технології мобільного зв'язку четвертого покоління (4G) в діапазоні 1800 МГц в липні поточного року. Серед перших кандидатів на випробування "чудо-технології": Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів. На розгортання мереж у всіх обласних центрах операторам відвели більше чотирьох років.
Для 4G необхідні найновіші телефони, з чим у багатьох українців виникнуть проблеми. За оцінками експертів, зараз таких в Україні не більше 20%. Крім того, всім бажаючим потрібно буде поміняти SIM-карти, які можна обміняти безкоштовно в центрі обслуговування.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Порошенко заявив, що інтернет 4G з'явиться вже в 2018 році. Однак, за словами президента, з'явиться зв'язок четвертого покоління далеко не скрізь.