Більшість українців (79% опитаних) виступили проти продовження штучного обмеження права продати свій земельний пай.

Такі дані отримані після опитування, проведеного під час ефіру програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".

При цьому 19% опитаних підтримали продовження дії мораторію на продаж землі, а 2% відповіли, що їм все одно.

Більш того, на думку фермера і народного депутата Аркадія Корнацького, якщо поїхати в село і запитати самих власників паїв, то проти обмеження права продавати землю виступило б не 79%, а 99% опитаних.

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, земельну реформу стримують страхи, накопичені українцями за 18 років дії мораторію, а також негативний досвід ваучерної приватизації.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Згідно з даними соціологічних досліджень, землю збираються продавати лише 20% власників, які сформують першу хвилю пропозиції.

Як зазначив Мартинюк, після появи ринку землі, Україна зможе вийти на показник європейських країн, де в обігу знаходиться 5-10% землі. При цьому, основною формою використання землі в сільському господарстві залишиться оренда. Крім того, ринок землі дозволить країні вийти на той фермерський уклад сільськогосподарського виробництва, до якого прагне уряд.

Нагадаємо, що метою уряду є створення такої моделі сільського господарства, де б ключову роль грали фермери, оскільки саме фермерство здатне відродити сільські території і допомогти подолати безробіття у селі.

Як писав раніше "Знай.ua", голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич переконаний, що головною метою української влади є не створення чесного ринку землі, в умовах якого всі учасники були б рівні, а розпродаж землі.