У Тернополі в парку Національного відродження оголосили карантин через небезпеку укусів скажених білок.
Відповідне рішення прийняла надзвичайна протиепізоотична комісія при виконавчому комітеті міськради.
Ветеринари підтвердили випадок сказу в білки, яка покусала місцевого жителя. Чоловік помітив у парку тварину, яка видалася йому хворою, й вирішив відвести до ветеринара. Однак, білка "віддячила" своєму рятівнику, покусавши його в кабінеті лікаря, а невдовзі загинула.
Після цього випадку епідеміологи, провівши необхідні дослідження, оголосили територію парку Національного відродження, а також прилеглі вулиці (Степана Бандери, Репіна, Чубинського, Вербицького і Збаразьке шосе), зоною карантину.
Згідно з рішенням комісії, карантин триватиме два місяці. У неблагополучній зоні заборонили проводити виставки і змагання із залученням тварин. Також діють обмеження на вигул домашніх улюбленців.
100 доларів просто так не обміняєте: ці купюри стануть проблемою для українців
Скільки триватимуть сильні морози: арктичні холода скували країну
Індексація пенсій у 2026 році: на кого чекає підвищення, а хто залишиться без змін
Школярам пропонують зменшити канікули: забувають, як пишуться їх імена
Наразі фахівці проводять вакцинацію тварин проти сказу в небезпечній зоні.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Чернігівській області скажена вовчиця напала на людей прямо посеред вулиці.