Реформа екстреної медицини, яку ініціювали в Міністерстві охорони здоров'я, може спровокувати погіршення медичного забезпечення, масові звільнення і появу чорних списків для пацієнтів.

Поки що у виклику нікому не відмовляють, але нововведення передбачають, що незабаром непрофільні навантаження на бригаду повинні знизитися - така концепція реформи екстреної медичної допомоги, повідомляє ТСН.

Глава центру екстреної допомоги Анатолій Вершигора розповів, що 80% всіх викликів - квартирні.



"Можна сказати, що вони не належать до екстреної допомоги. ДТП, вбивства, утоплення, ураження струмом, пожежі, отруєння - цих викликів дуже мало", - пояснив він.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам призначають нові виплати: хто має право на грошову допомогу

Надія на мікрохвильовку? В Україні почали виписувати величезні штрафи власникам газових плит

В Україні оновили правила для виїзду за кордон

Стане вибір між їжею та водою: на українців чекає новий удар по кишені

Показати ще

А парамедики, які увійдуть до складу оновлених бригад, повинні будуть зосереджувати увагу саме на таких випадках.

Разом з тим сьогодні лікарі швидких про такі чули хіба що в кіно, а "карети" часто плутають з таксі: на них возять людей, що перебрали з алкоголем, доставляючи в наркологічне відділення або, якщо все не критично, додому. Щоб боротися з цією ситуацією і припинити виклики по будь-якій дрібниці, медичні установи складатимуть "чорні списки" для пацієнтів.

Крім іншого, в оновлених бригадах вже буде не просто водій, а екстрений медичний технік, який допомагатиме парамедикам.



Чиновники впевнені, що молодих спеціалістів демотивують і навіть відлякують мізерні зарплати і безглузді виклики, тому виплати обіцяють збільшити, а навантаження зробити структурованим і відправляти пацієнтів до сімейних лікарів.

Що стосується порушників, то за них візьметься національна служба здоров'я.

"Сьогодні ще штрафних санкцій не буде до пацієнтів, але настане така відповідальність, коли ці кошти будуть забирати від сімейного лікаря. Ми надамо допомогу, але напишемо, що виклик був необгрунтований, і його страхова компанія просто занесе до чорного списку", - пояснив Вершигора.

Впроваджувати поновлення обыцяють з початку 2019-го, а в повну силу реформа повинна запрацювати через три роки.

Детальніше про зміни дивіться в сюжеті


Нагадаємо, новий закон "Про лікарські засоби" може змусити українців купувати медичні препарати лише за рецептами.

Як повідомляв Знай.ua, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як захиститися від підробки в аптеці.

Також Знай.ua писав, що в Міністерстві охорони здоров'я збираються боротися з рекламою медичних препаратів, спонукаючи таким чином українців, більше звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням.