Скільки годин треба спати на добу, аби і не "перележати" зайвого і водночас добре відпочити? Відповіді на ці питання дала на сторінці у Facebook виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
Користь сну: поради від Супрун
"Сон удень допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність та здатність фокусуватися на роботі. Крім того, дрімання працює як антидепресант, покращує настрій і в цілому може надати заряд енергії як після повноцінного нічного сну", - підкреслила вона.
Водночас, сон у денний час може бути корисним тільки за дотримання певних умов:
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
"Важливо, щоб такий відпочинок не був дуже тривалим – не довше однієї години. Найбільш оптимальна і корисна тривалість дрімання складає близько 20-30 хвилин. Крім того, застосовувати сон як відпочинок протягом дня краще у випадку, якщо вночі ви також спите повноцінно", – наголошує Супрун.
Якщо вночі ви спите погано, то компенсувати відпочинком удень – не надто вдала ідея, це може бути шкідливим для здоров’я і негативно впливати на продуктивність. У разі постійного відчуття втоми і сонливості урядовець радить звернутися до лікаря, оскільки це може свідчити про проблеми зі здоров'ям:
"Тобто якщо довго спати вдень, ви ризикуєте прокинутися з почуттям важкості й інертності, що може мати протилежний ефект на вашу працездатність. Крім того, тривале дрімання посеред дня може порушити внутрішній годинник організму, викликавши своєрідний «збій». Тоді може порушитися режим дня, що може стати причиною появи неконтрольованого відчуття голоду, порушення сну й нестачі енергії", - підсумувала Супрун.
Дивіться: основні правила здорового сну
Нагадаємо, в Україні немає профілактичної вакцини для дітей від найнебезпечніших хвороб - коклюшу, дифтерії та правця. Як повідомляв Знай.ua, українцям повідомили про нову систему оформлення лікарняних. Також Знай.ua писав, відкриті невідомі властивості кави.