Як повідомили російські ЗМІ, Сімферопольский суд виніс рішення по викладачеві математики Валерію Под'ячему - судовий орган заборонив чоловікові викладати з тієї причини, що раніше, в Україні, він був засуджений. Викладач нічого не вкрав і нікого не вбив, просто закликав до возз'єднання Криму з Росією, що і стало прецедентом. Як показує практика - у зрадників, незалежно від того, кого вони зрадили, земля горить під ногами.
Математик-сепаратист
Київський районний суд Сімферополя підтвердив, що житель Криму Валерій Под'ячий не може працювати викладачем через українську судимість за сепаратизм. Валерій - в колишньому викладач прикладної математики Кримського федерального університету, має 20-річний стаж роботи.
Ще в 2007 році математик закликав приєднати Крим до Росії. Под'ячий заснував рух "Народний фронт" Севастополь - Крим - Росія ". У 2011 році він випустив прес-реліз, в якому кримському парламенту пропонували "оголосити півострів територією, що знаходиться під юрисдикцією РФ".
Що найшло на респектабельного і шанованого викладача - загадка для його друзів і знайомих.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
"Членських квитків у нас не було, назвати кількість активістів не можу, але відділення були у всіх восьми найбільших містах Криму: Сімферополі, Севастополі, Керчі, Феодосії, Саках, Євпаторії, Бахчисараї та Ялті. Скрізь проходили акції. Найяскравішою, на мій погляд, була акція в Севастополі в 2007 році, коли наш прихильник, адмірал ВМФ СРСР Олексій Усольцев, повісив білий прапор над входом в штаб ВМС України. Ми таким чином розіграли капітуляцію українських військ і зажадали їх виведення з Криму", - розповів журналістам Валерій, зізнаючись тим самим, що сприяв анексії.
Мирними вуличними акціями тоді не обмежувалися. Учасники руху намагалися навіть домогтися відокремлення Криму від України через суд.
Акції "руху" в Києві тривали чотири роки. Ось тоді в Україні і завели на Под'ячого справу. Прес-реліз руху, випущений в січні 2011-го, став останньою краплею.
"Для того щоб запобігти драматичній для жителів півострова події, кримський парламент негайно повинен оголосити півострів територією, що знаходиться під юрисдикцією РФ, і зобов'язати всі місцеві органи влади в Криму та інші підвідомчі їм установи вивісити державні прапори Росії", - йшлося у прес-релізі, випущеному псевдопатріотами.
В Україні довго терпіли витівки математика-сепаратиста, але потім просто не витримали. Апеляційний суд Криму приговорив чоловіка до трьох років позбавлення волі. Та й то, умовно - щоб схаменувся.
Злочин проти держави
Чи варто описувати радість Под'ячого, коли почалася анексія, і в Криму з'явилися "зелені чоловічки"?
Але Валерію не пощастило. Всі судимості, отримані в Україні жителями Криму, після переходу півострова до складу Росії залишилися в силі. Мабуть, для РФ немає різниці - мати на руках рішення про зраду своєї ж країни або мати таке ж рішення про крадіжки чи про зґвалтування.
"Я безробітний. До 31 грудня 2016 року працював старшим викладачем в Академії біоресурсів і природокористування КФУ. Викладав прикладну математику. Що звільнять - дізнався ще в листопаді, коли в вузі вирішили провести конкурс на заміщення посад. Всіх претендентів попросили надати довідки про відсутність судимості, а у мене судимість є. Ще в 2011 році, при Україні, я був засуджений Апеляційним судом Автономної республіки Крим до трьох років позбавлення волі за сепаратизм: закликав повернути Крим Росії. У російському МВС, яке видало мені довідку, підтвердили: рішення українських судів, винесені в Криму і Севастополі до 18 березня 2014 року, зберігають силу. Значить, сепаратистом я ніби як залишаюся", - скаржився Под'ячий, навіть не усвідомлюючи ступінь своєї відповідальності.
Юрист Олег Бондаренко, який представляє інтереси викладача, вже сказав, що буде оскаржувати прийняте рішення у Верховному Суді Криму. Він підкреслив, що судимість математика погасили ще в 2013 році. Математика не беруть на роботу ні у ВНЗ, ні навіть у школу. Згідно із законом, засудженим за злочини проти конституційного ладу і безпеки держави заборонено працювати викладачами в РФ.
Нікому не потрібні
Под'ячий не єдиний, у кого не склалося з окупантами. Там вже давно зметикували, що мати справу зі зрадниками невигідно - завтра вони зрадять і свого нового роботодавця. А якщо ЗСУ увійдуть до Криму - ці люди так само, не моргнувши оком, зрадять, якщо їм це буде вигідно.
Військовослужбовці-контрактники, які в березні 2014 року залишилися в Криму, не можуть до сих пір офіційно працевлаштуватися і все частіше скаржаться на несправедливість. А для того, щоб звільнитися з ВС РФ і знайти іншу роботу, необхідно приїхати в Україну, подати заяву в український військкомат, отримати відповідний штамп у військовому квитку. Тільки ось зрадників в Україні чекає арешт і суд.
"Це якесь замкнуте коло. У відділах кадрів у нас вимагають позначку про постановку на військовий облік, а військкомат нас на облік не ставить. Ми своїми листами дійшли вже до Міноборони РФ. Штаб відповів, що видати військовий квиток зможуть тільки після того, як ми звільнимося з попереднього місця служби. Але всі ж розуміють, що в Україні ми злочинці, і перша ж спроба перетнути кордон для нас обернеться як мінімум в'язницею", - скаржиться один із кримчан.
Багато хто пам'ятає Сергія Стороженка. Він командував Перевальненською 36-ю окремою бригадою берегової оборони. Його зрада була свого роду як приклад для інших військовослужбовців. Тоді окупанти пообіцяли Стороженку, що він залишиться комбригом. Так і вийшло, тільки ось ненадовго.
В "ДНР" просять РФ не видавати комбата Вадима Погодіна, арештованого в Ялті, оскільки це може скомпрометувати "Руську весну". Таких історій в інформаційному просторі стає все більше і більше.
"Зрадники нікому не потрібні. Навіть окупантам. І це чекає кожного, хто зрадив присязі. Це справа часу. Яким треба бути наївним, щоб не розуміти цього. Прислужитися хотіли - це зрозуміло. Тільки ось підсумок один для всіх буде. Що б не говорили в Росії про Україну з блакитних екранів, але Україна це суверенна держава, і тут теж є закони. Навіть окупанти розуміють, що вони так само можуть зрадити і їх. А такі військові - це просто сміття, ані найменшого захисту і твердості", - сказав нардеп, координатор "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук.