Видання стверджують, що у Польщі в цьому році до 40% сезонних ягід може загинути через відсутність працівників по збору врожаю. Однак українці не поспішають їхати привабливим пропозиціям, бажаючи легального оформлення своєї праці.
На форумах зараз дуже багато оголошень з пропозиціями підробити на зборі ягід. Українці ж хочуть, виїжджаючи на заробітки таким чином не тільки оплати житла і обідів. Наші співгромадяни хочуть мати офіційне трудове оформлення.
Легальна робота стає пріоритетним критерієм при виборі вакансій в сусідній країні. Далеко не кожен польський роботодавець хоче офіційно оформляти своїх іноземних працівників, адже за них доведеться платити податки.
У результаті сформованої ситуації, роботодавці Польщі ризикують крім полуниці також втратити урожай вишні і малини. А чим менше врожаю буде зібрано, тим, відповідно, більшу ціну на ягоди будуть ставити.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Україна очолює рейтинг країн, які підробляють документи для українців, які виїжджають на заробітки в Польщу. Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника легально і за всіма встановленими нормами та правилами в Польщу виїжджає лише кожен 20-й українець.
Експерт відзначає, що практично зі 100% гарантією чоловік, який нелегально виїздить на заробітки за кордон зіткнеться з гіршими, ніж очікували, умовами роботи. Українські аналітики прогнозують, що міграційна хвиля в державі буде тривати ще кілька років, після чого спаде.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" з-за масового відтоку працездатних українців у пошуках кращого життя в інших країнах, компанії змушені тільки підвищенням заробітної плати повертати своїх колишніх співробітників.