Українці і білоруси останнім часом все частіше і більш масово починають виїжджати в країни Прибалтики, зокрема в Литву. Так, наші громадяни стають власниками тимчасового виду на проживання.

Згідно з даними, які оприлюднив Департамент міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської республіки, з 1 липня 2018 року в Литві проживають 54 393 іноземця, з них – 15 291 є громадянами України. Варто відзначити, що це на 55,4% більше, ніж у минулому році.

При цьому на даний момент у цій країні проживають 12,4 тисяч росіян (на 8,3% менше, ніж рік тому) і 10,4 тисяч білорусів (на 24,7% більше, ніж рік тому). Загалом, українці, росіяни і білоруси становлять 70,1% всіх іноземців, які проживають у Литві.

Уточнимо, що більша кількість мігрантів у цій прибалтійській країні мають тимчасовий вид на проживання. У той же час протягом року кількість звернень за видачею дозволу на тимчасове проживання стала більше на 13,8%, а за заміною – аж на 25,2%.

Нагадаємо, що подружжя з Києва, які в пошуках заробітків вирушили до Чехії, розповіли про поневіряння під час спроби працевлаштування. Заробітчани розповіли, що київська компанія-посередник обіцяла їм роботу в Празі, але вони виявилися зовсім в іншому місті – за 300 кілометрів від Праги, в містечку Могельниця.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Як повідомляв портал Знай.uа, що мігранти, які виїжджають працювати за кордон, нерідко стикаються з різними проблемами. Стало відомо, які пекельні умови очікують заробітчан у Чехії. Про те, в яких умовах живуть українці вирушають на заробітки в Чехію через місцевих роботодавців, розповів львів'янин Олександр Волошин.

Також портал Знай.uа писав, що незабаром в Україні різко збільшиться кількість незаконних мігрантів. Про це заявив Петро Цигикал, голова Держприкордонслужби України. За його словами,через жорсткі обмеження Європейського Союзу міграційні потоки переорієнтовують у бік України. При цьому Цигикал зазначив, що мета мігрантів - де-небудь осісти в Україні, або через якийсь час, незаконно переправитися в ЄС.