Незважаючи на те, що до "офіційного" відкриття кавунового сезону ще місяць, на українських ринках і магазинних полицях вже у всю почали продавати літні солодощі. Однак лікарі не впевнені, чи варто брати перші плоди: набагато краще дочекатися середини серпня, тоді покупка буде набагато безпечнішою і кориснішою.

Медики пояснюють, що в принципі кавуни будуть корисні практично для всіх, оскільки не мають серйозних протипоказань і на 90% складаються з води. Ця ягода містить мінімальну кількість білка і стільки ж жирів, і в цьому плані не здатна істотно порушити дієту, але слід все ж бути обережнішими: кавун - це набір глюкози, а значить, вуглеводів. Окрім цього, ягода містить багато корисних речей: це і вітаміни, і пектин, і каротин, і клітковина, і багато іншого. Кавун - відмінне сечогінне, тому його рекомендують при набряках, які викликають захворювання нирок і серцево-судинної системи, а також для виведення холестерину і прискорення перистальтики кишечника.



Але слід звернути увагу на те, що кавун виводить шкідливі речовини тільки в тому випадку, якщо сам ними не напханий: тобто, солодощі вирощені без хімії, вони свіжі і натуральні. Ці продукти, оброблені нітратами, можуть викликати сильне харчове отруєння, особливо це стосується дітей. Тому якщо ви все ж таки зважитеся спробувати перші плоди, все-таки не пригощайте ними дитину.



Особливу увагу медики акцентують на тому, що ні в якому разі не варто купувати вже розрізаний кавун. Особливо якщо це зробили не при вас і плід чекає свого покупця обгорнутий в харчову плівку. Справа в тому, що практично ніхто не миє кавуни перед тим, як їх розрізати, отже, всі мікроби і шкідливі бактерії, які перебували на поверхні ягоди, потрапляють на м'якоть. Також ніде немає гарантії, що плід розрізали на чистій поверхні стерильним ножем. Отже, щоб уникнути отруєння солодкої ягодою, купувати її слід не раніше середини серпня і ні в якому разі не розрізаним.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як вживання шоколаду впливає на роботу мозку.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

Показати ще