Часто причиною раптової смерті в результаті зупинки серця серед молодих людей є гіпертрофічна кардіоміопатія.

Найчастіше саме від неї помирають люди, які займаються спортом, передає портал Sportmedicine. У той же час досить поширений синдром раптової смерті від аритмії залишається загадкою для фахівців.

Данські вчені провели два дослідження, в ході яких вивчили історії хвороб і симптоми громадян віком від одного до 35 років, що передували раптовій смерті від зупинки серця, викликаної гіпертрофічною кардіоміопатією і синдромом раптової смерті від аритмії. Виявилося, що 38 людей померли через кардіоміопатію, а у 136 констатували синдром раптової смерті від аритмії.

Також під час кожного з досліджень була ще одна група людей того ж віку, контрольна, причиною смерті яких стали інші чинники.

Отримавши з клінічних реєстрів медичну історію та вивчивши свідчення про смерть, авторам вдалося дізнатися про симптоми, на які люди скаржилися незадовго до трагічного фіналу. Так, у випадку раптової смерті, викликаної гіпертрофічною кардіоміопатією, 55% пацієнтів відчували серцеві симптоми більш ніж за годину до смерті, а 42% звернулися за медичною допомогою. За годину до смерті симптом відчували 34% людей з гіпертрофічною кардіоміопатією. В цілому, найбільш поширеними серцевими симптомами в цій групі була біль в грудях (34%) і задишка (29%).

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Дивіться: Профілактика серцево-судинних захворювань

Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то під час дослідження вчені зареєстрували 60% випадків синдрому раптової смерті від аритмії і 89% гіпертрофічної кардіоміопатії у чоловіків. 48 пацієнтів (35%) з синдромом раптової смерті від аритмії мали не менше одного із серцевих симптомів, з яких найбільш поширеними були переднепритомний стан або непритомність (23 людини, 17%).

Ці дані мають показати лікарям, як важливо вивчати всі серцеві симптоми, аби попередити раптову смерть і вчасно направити людей, більшість з яких як уже йшлося вище, найчастіше є спортсменами, до інших вузькопрофільних фахівців.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", британські медики розвінчали найпопулярніші міфи, пов'язані з гіпертонією.