Роботодавці на морських узбережжях України вже у всю шукають працівників на літній сезон.

Цю інформацію повідомляє "Политека".

Персонал наймають на чотири місяці, але стати до праці просять вже сьогодні. До приїзду відпочиваючих необхідно підготувати все - пляжі, готелі та ресторани.

"У нас відкривається літній майданчик, на якому працює штат співробітників. Це офіціанти, бармени, це адміністратор. Завжди ми шукаємо людей які миють посуд, ми їх називаємо феї чистоти", — розповідає адміністратор одного з пляжних комплексів в Одесі.

Ті люди, які займаються наведенням чистоти до літнього сезону, можуть заробити від 6 до 9 тисяч гривень на місяць. Штат збільшують ресторани у центрі міста та на узбережжі. Працівники кухні отримують до 600 грн. за зміну. Зарплата офіціантів - приблизно 400 грн + чайові. Також роботодавці шукають продавців в магазини біля моря. Зарплата буде залежати від продажів. Приїжджим обіцяють допомогти з пошуком недорого житла.

Популярні новини зараз

Добровільний візит до ТЦК не врятує від штрафу: за що покарають деяких чоловіків

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Показати ще

"Плюси в тому, що спілкуєшся з людьми з різних узбереж, які приїжджають до нас. А мінус в тому, що треба це все оберігати, тому що багато хуліганів. Доводиться цілодобово стояти", - розповідає про свою роботу продавець креветок на набережній Данило.

А ось штат рятувальників набрали і навчили ще до 1 травня.

"У нас близько 38 співробітників постійного складу, до них приставлені сезонні ратники. Це ще 62 людини. Вони на вишках, їх видно, вони прогулюються по узбережжю, вони вже на бойовому чергуванні", - говорить начальник одеської міської рятувально-водолазної служби Олексій Лаптєв.

Зараз активним пошуком персоналу займаються табори і бази відпочинку. Шукають всіх - від покоївок до керівників. При цьому, досвід роботи не обов'язковий.

"Досвід вітається, але присутнє і навчання. Зараз в Україні і скрізь це вітається. Ведеться адаптація персона, хотілося б з досвідом, але всіх навчають", — говорить менеджер по підбору персоналу.

До юридичного оформлення документів роботодавці також ставляться лояльно. Якщо в минулому році більшість наполягала на договорі, то тепер згодні вносити запис в трудову книжку, щоб ішов стаж.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", чим тільки не намагаються "мотивувати" українців польські роботодавці – все, щоб ті погоджувалися на ненормований день і невеликі гроші. І найгірше те, що левова частка заробітчан не бачить нічого страшного в таких пропозиціях. Можливо тому, що втрачати вже просто нічого.