Замислюєтеся про роботу за кордоном? Тоді перш за все вам потрібно не просто оформити документи і знайти гідну вакансію, а й дізнатися, яка небезпека підстерігає в чужій країні, приміром у США, чи Азії. Тільки тоді зробите правильний висновок – потрібно ризикувати, чи ні.

Універсальні солдати: працювати 24 на 7

Традиційна american dream вже давно дісталася й України: жити і працювати у великому місті на зразок Нью-Йорку. Якщо так, готуйтеся до нищівної "експлуатації" сім днів на тиждень, і це не жарти. Люди в мегаполісах дуже мало сплять, тому роботодавці охоче візьмуть "робота у людські подобі", аніж того, хто скаржиться на життя і просить багато вихідних.

Можна зустріти дівчат змученого вигляду: вони тут влаштовуються покоївками, чи нянями, а вночі миють посуд у барах та ресторанах. Все тому, що як у тій пісні "хотіли жити на Мангеттені" і бігати вранці у Централ парку. Замість цього отримали суцільне розчарування. Справді, Америка відкриває двері далеко не кожному.

Житло за космічними цінами

Вважається, що найдорожча оренда – в США, а найдешевша – в Азії, але це не так. Звісно, ціни не такі захмарні, але жити зовсім безкоштовно теж не варто розраховувати. Все, на що можна сподіватися: маленьке приміщення без зручностей у бідному кварталі, чи то селищі. Та ще викласти за нього доведеться мінімум у 15 доларів на добу. Квартира в районі Макаті (культурний і бізнес-центр Філіппін) обійдеться близько 400-500 доларів. При цьому середня зарплата на островах 200-300 доларів.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Цікаво, що орендувати звичайну невелику квартиру в центрі Нью-Йорка коштує близько 3000 доларів. Орендувати житло у Брукліні (відносно недорогому районі) – близько 1500. Щоб прожити місяць у Нью-Йорку, не дуже шикуючи, потрібно не менше 3000 доларів.

Їжа "на любителя"

О так, тут вам не мамин борщ із вареничками: азіати, приміром, ласують черв'яками, молюсками, личинками, смаженими курячими головами, п’ють квітковий сік... Тому навіть вермішель швидкого приготування здасться вам найвищою формою насолоди.

В американських супермаркетах продукти діляться на органічні та неорганічні. Ненатуральні – за доступними цінами, але їсти їх абсолютно неможливо. Тобто, на вигляд ніби овочі, а смак – як у паленої гуми.

Мовний бар'єр

Навіть люди з непоганим рівнем англійської можуть зіштовхнутися із цією проблемою, доводиться пояснювати місцевим свої прохання практично на пальцях.

Недобросовісні роботодавці

Не лише Польща славиться таким. Ви можете обговорити з майбутнім босом всі умови, підписати контракт, а він потім переведе стрілки на якийсь "форс-мажор" і бувай здоровий.

Уявіть собі: ви самі в чужій країні, без роботи. Що робити? Викручуватися на ходу: заходити в усі заклади і питати вільні вакансії. На це може піти багато часу і сил, тому будьте вкрай обережні.

Дивіться: заробітчани в Іспанії

Як повідомляв портал "Знай.ua", опубліковано повний список найбільш незвичних вакансій для українців з різних куточків світу.