У Києві з'явилася молодіжна організація "Лицарі міста", члени якої закликають жителів столиці дотримуватися порядку і борються з любителями розпивати алкоголь у громадських місцях, палити чи смітити. Наприклад, помітивши чоловіка, який кинув недопалок собі під ноги, молоді люди наздоганяють його і змушують підняти. Про це повідомляють "Вести".
Роблять це не завжди мирним шляхом - іноді доходить до бійок. Кияни обурюються, а експерти впевнені, що число таких організацій буде тільки рости.
"Людину, яка кинула недопалок, необов'язково відразу бити - правильно підібрані слова на все життя залишаться в його пам'яті. Ми наводимо порядок в місті і вирішуємо питання, на які правоохоронні органи не звертають уваги. У цей перелік входять: пияцтво і вживання наркотиків, шахрайство та крадіжки, використання феєрверків та інші порушення порядку", - пишуть на своєму каналі Telegram учасники організації.
Молоді люди називають себе "Лицарями міста" і вони з'явилися зовсім недавно. Канал, куди вони викладають звіти після своїх патрулів, був створений в кінці листопада минулого року, але, незважаючи на це, досить швидко набирає популярність.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Якогось **я ти гадиш в моєму місті? Підняв свій бичок і викинув в смітник!" - так закликають дотримуватися порядок активісти.
Як передає джерело, головна мета "лицарів" - зловити хайп і заробити на відеороликах. Цю ідею вони запозичили у "колег" з російських проектів "Оккупай-педофіляй", "СтопХам" і "Лев проти", організатори яких перетворили свої проекти з ловлі педофілів "на живця", боротьби з курінням і алкоголем в дуже прибутковий бізнес, збираючи по $1000 c кожного ролика.
Більшість городян негативно реагують на "лицарів".
"З одного боку, начебто непоганий порив! Гарні гасла! А з іншого, черговий жахливий сигнал - держава втратила монополію на насильство, і невідомо, чим ці патрулювання закінчаться. Таку поведінку можна класифікувати як самоуправство", - каже місцевий житель.