Перші передчуття про військове протистояння на Донбасі насправді з'явилися значно раніше, ніж російські окупанти вторглися на наші території. Охоплений вогнем Схід зображали у своїх творах відомі автори, але про на їх припущення ніхто тоді не звертав увагу.
Відповідну думку в коментарі "Дзеркалу тижня" висловив письменник Володимир Рафеєнко. Уродженець Донецька він як ніхто інший знає, що значить, коли у твій дім прийшла війна – саме це і показав у своїй книзі "Демон" ще у 2011 році. Сюжет базується на нападу ворога по всій території міста, перших жертвах та фатальних наслідках. На тому, що за якийсь час стало реаліями регіону.
"Були різні передчуття. Але як їх трактувати? У моїй попередній книзі "Демон Декарта", як і в останній, дії відбуваються в умовному місті Z, прообразом якого є Донецьк. "Демон" написаний в 2011-му і закінчується тим, що в місто входять війська. Тому, напевно, якесь передчуття було ..." – пояснює автор.
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Писати почав у жанрі реалізму, але потім зрозумів: правда настільки страшна, що не розбавити її іншими персонажами, окрім інсуючих прототипів знайомих та друзів, просто неможливо. Особливо складно, припускає Рафеєнко, далося розуміння, що Схід і Захід почали ділити якісь умовні, вигадані кордони.
"У самому питанні є відповідь, тому що розділити щось на Схід і Захід неможливо. Це географічні поняття. А якщо говорити про Україну, то ці географічні поняття насичені своїми особливими, культурними, національними текстами і контекстами. Природно, у кожного регіону є свій бекграунд, є переваги, історія формування деякої спільності людей…. Вважаю, що саме зараз народжується наша держава. Досить болісно, через біль і серйозні втрати. Йде процес трансформації свідомості…", - підсумував письменник.
Дивіться: Підступи до Авдіївки. За що ми воюємо...