Менеджери націоналізованого Приватбанку допомогли російському Сбербанку обікрасти українську державу на пів мільярда грн.
Про те, як в Приватбанку допомогли головному банку Кремля повернути 500 млн гривень проблемного кредиту за рахунок держави розповів журналіст Олександр Дубинський.
Нагадаємо, в березні 2017 року санкції терміном на один рік були введені проти п'яти банків з державним російським капіталом - " Сбербанку ", "Ві Ес Банку", "Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку", "ВТБ Банку" і "БМ Банку".
"Зараз спливла історія з рефінансуванням кредитів Сбербанку в Приватбанку. Для недосвідчених читачів поясню - це коли націоналізований банк за рахунок грошей бюджету видає кредити клієнтам Сбербанку РФ, щоб ті могли з ним розрахуватися і віддати живі гроші. Наприклад, за моїми даними, в 2017 році націоналізований Приватбанк за рахунок коштів держави допоміг Сбербанку Росії повернути майже 0,5 млрд кредитної заборгованості групи компаній "УкрАгроКом", - зазначається на сайті Дубинського.
За його даними, на момент отримання рефінансування в Приватбанку у компанії "УкрАгроКом" вже були явні проблеми - проблемний кредит Сбербанку РФ, який перебрав на себе Приватбанк.
"Це означає, що націоналізований Приватбанк прийняв на себе проблемного позичальника Сбербанк РФ, який вийшов з дефолтного кредитного проекту з живими грошима", - зазначає журналіст.
Чому було вирішено допомогти "УкрАгроКом" розрахуватися з Сбербанком, за даними Дубинського, як мінімум дві причини.
По-перше, власником компанії "УкрАгроКом" є народний депутат України від "Блоку Петра Порошенка" Анатолій Кузьменко. Його син Сергій Кузьменко (також бенефіціар деяких підприємств групи "УкрАгроКом") у вересні 2014 року, згідно з Указом Порошенка, став головою Кіровоградської ОДА.
По-друге, рішенням проблеми "УкрАгроКом" займається перший заступник голови правління Приватбанку Олег Сергєєв, який, за даними Дубинського, побудував цілий бізнес на видачі неповоротних кредитів.
"Саме під його кураторством Приватбанк проводить рефінансування існуючої кредитної заборгованості, що виникла у" УкрАгроКом" ще в 2012-2013 роках перед Сбербанком Росії. У 2017 році група" УкрАгроКом" повинна була погасити Сбербанку ряд кредитів на загальну суму 784 млн грн, які були отримані на будівництво Світловодського річкового терміналу. Проте для погашення не вистачало вільних оборотних коштів. Тому частина цих кредитів була пролонгована, а частина - вимагала погашення. Що і сталося за рахунок грошей Приватбанку. Кредити від Приватбанку були необхідні для наступних компаній групи "УкрАгроКом".
Незрозуміло яким чином, зазначає журналіст, але, згідно з наданих показників фінансово-господарської діяльності кредитному комітету Привату за 2016 рік з мільйонного збиткового підприємства група "УкрАгроКом" раптово вийшла на чисту рентабельність в 6% і дохід компанії склав 255 млн гривень на рік.
"Втім, знаючи Сергєєва можна не дивуватися. Я вже писав про те, які він видає кредити під липові довідки та завдатки. Не бачу причин для не появи в цьому переліку і лівого прибутку", - відзначає він.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як повідомляв портал "Знай.ua", Приватбанк зробив сервіс "Приват24" доступним для всіх, позиціонуючи його як онлайн-банк нового покоління.
Також "Знай.ua" писав, що в Україні зібралися посилити контроль за фінансовими переказами, ввівши ідентифікацію клієнта і встановлюючи мету проведення фіноперації при переказі грошей