Національний банк підрахував, як багато прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну є "українськими", а не "іноземними".

НБУ оцінив обсяг ПІІ, здійснених за рахунок коштів вітчизняного походження в 2010-2017 роки. Мова йде про так звані round tripping інвестиції — явище, яке означає висновок резидентами за кордон коштів, які потім повертаються в країну у вигляді ПІІ.

За результатами аналізу обсяги ПІІ, у яких кінцевим контролюючим інвестором є резидент, оцінений в $7,9 млрд, що становить 22% від загального обсягу припливу прямих іноземних інвестицій в Україну за цей період ($35,9 млрд), пише Finclub.

Більше 80% таких інвестицій було спрямовано в підприємства реального сектору.

Популярні новини зараз

З 1 червня українці платитимуть за воду по оновленому тарифу: кому радять приготуватися

В Україні оновили правила для виїзду за кордон

Судний день розраховано: коли і чому людство може зникнути

Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", ще навесні НБУ оголосив про припинення та поступове виведення монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Про це повідомляють ЗМІ.

Зараз вже відомо, що нові копійки в обіг не запускають, а в торгових точках суми з копійками в більшості випадків округлюються

Разом з тим в НБУ все ж визнають, що в багатьох запасливих українців залишається чимала кількість монет, які виводяться з обігу.

Нагадаємо, Національний банк України склав економічний прогноз до кінця поточного року. Згідно з даними фінустанови, середній курс долара складе 28,63 гривні. При цьому попередні висновки були значно гірше: 29,53 гривні за іноземну валюту.

У державному бюджеті наприкінці минулого року чиновники заклали курс 29,3 гривні за долар, тоді як раніше - 27,2 гривні. В цілому прогнози Кабміну наступні: 2019 рік - 28,2 гривні за долар, 2020 рік - 29,7 гривні, 2021 рік - 30,4 гривні.

Відзначимо, в Україні банки активно прощаються з непрофільними активами. Кожен день перелік послуг, які банки "віддає" іншим компаніям, стають довшими.

Багато сервісів в банках завжди були збитковими. А зараз, коли заробляти стало важче, банки просто змушені підлаштовуватися під нові способи скорочення витрат. Про це пишуть українські фінансові видання.