НБУ ухвалив рішення для стримування зростання цін підвищити з 13 липня 2018 року облікову ставку з 17% до 17,5%. Дане рішення може призвести до подорожчання кредитів у найближчі тижні.

Крім того, може прискориться інфляція через пожвавлення попиту, трудової міграції та ризику не отримати кредитний транш МВФ. Про це повідомляється в офіційній заяві Нацбанку. Саме для стримування, НБУ підвищив 0,5 процентного пункту облікову ставку.

Завданням регулятора є в наступному році утримати зростання цін у межах 5,8%. В теорії облікова ставка НБУ має відповідати ставок за банківськими депозитами. Але на практиці виходить, що у кожного банку свої індивідуальні ставки за кредитами і депозитами. Це пояснюється різною структурою активів банків: в одних кредитний портфель значно перевищує депозитний і навпаки.

Що буде відбуватися після підвищення ставки

Популярні новини зараз

Поміняють та відремонтують: киянам зробили важливе оголошення

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

Спочатку почнуть зростати ставки на міжбанку і як результат через два-три тижні буде дорожчати кредит для простих українців. Банкір Роман Лепак вважає, що кредити виростуть в ціні приблизно на 70% від зростання облікової ставки.

Крім того, підвищення облікової ставки може стримувати зростання економіки. Тобто, в той час, коли підвищується облікова ставка, збільшуються дохідні ставки облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).

Економіст Єгор Киян стверджує, що це свідчить про те, що банкам у сформованих обставинах буде вигідніше інвестувати в ОВДП, ніж в реальний сектор економіки через кредитування бізнесу.

Дивіться: про що свідчить підвищення облікової ставки

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Мінекономрозвитку і торгівлі України озвучили прогноз курсу національної валюти по відношенню до долара США на три найближчих роки.

Про це йдеться у "Прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки"