НБУ ухвалив рішення для стримування зростання цін підвищити з 13 липня 2018 року облікову ставку з 17% до 17,5%. Дане рішення може призвести до подорожчання кредитів у найближчі тижні.

Крім того, може прискориться інфляція через пожвавлення попиту, трудової міграції та ризику не отримати кредитний транш МВФ. Про це повідомляється в офіційній заяві Нацбанку. Саме для стримування, НБУ підвищив 0,5 процентного пункту облікову ставку.

Завданням регулятора є в наступному році утримати зростання цін у межах 5,8%. В теорії облікова ставка НБУ має відповідати ставок за банківськими депозитами. Але на практиці виходить, що у кожного банку свої індивідуальні ставки за кредитами і депозитами. Це пояснюється різною структурою активів банків: в одних кредитний портфель значно перевищує депозитний і навпаки.

Що буде відбуватися після підвищення ставки

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Спочатку почнуть зростати ставки на міжбанку і як результат через два-три тижні буде дорожчати кредит для простих українців. Банкір Роман Лепак вважає, що кредити виростуть в ціні приблизно на 70% від зростання облікової ставки.

Крім того, підвищення облікової ставки може стримувати зростання економіки. Тобто, в той час, коли підвищується облікова ставка, збільшуються дохідні ставки облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).

Економіст Єгор Киян стверджує, що це свідчить про те, що банкам у сформованих обставинах буде вигідніше інвестувати в ОВДП, ніж в реальний сектор економіки через кредитування бізнесу.

Дивіться: про що свідчить підвищення облікової ставки

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Мінекономрозвитку і торгівлі України озвучили прогноз курсу національної валюти по відношенню до долара США на три найближчих роки.

Про це йдеться у "Прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки"