Сьогодні, 24 березня, православні християни відзначають свято Похвали Пресвятої Богородиці.

Усі свята, присвячені Богоматері, є особливими. Її допомога нужденним і самопожертва при житті заслужили повагу з боку віруючих, тому вшановувати Діву Марію ми не перестаємо донині. До великого свята Пасхи, нам належить відзначити ще чимало дивовижних православних подій, і одне з них - Похвала Пресвятої Богородиці. Назва свята дає нам зрозуміти, що в цей день необхідно не тільки вшанувати пам'ять Божої Матері, але і піднести їй молитви подяки.

Похвала Пресвятої Богородиці 24 березня: історія свята

Колись давно, жителі Константинополя неодноразово ставали жертвами безбожників. Ікони Божої Матері і непохитна віра в її силу та могутність - єдине, що допомагало їм у ті темні часи. Після того, як Константинополь звільнили, в честь Пресвятої Богородиці було споруджено безліч храмів, а християни досі продовжують дякувати Діві Марії, присвячуючи їй хвалебні молитви.

З давніх часів, традиційно свято Похвали Пресвятої Богородиці розпочинається з урочистого богослужіння, під час якого відбувається молебний спів Акафісту і підносяться молитви подяки, присвячені Божої Матері. Ікону Божої матері "Скоропослушниця" розміщують в центрі храму. У цей день кожен парафіянин може поділитися з нею найпотаємнішим і попросити її про допомогу і захист.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Великдень - велике християнське свято, для якого в календарі офіційних державних вихідних в Україні відведено своє місце. Ми розповімо про те, коли в цьому році Великдень будуть зустрічати католики і православні, а також, скільки вихідних відведено в честь свята.

Світле Христове Воскресіння не має постійної дати і є перехідним святом. Великдень традиційно святкують після завершення Великого посту. У 2018 році піст у православних християн закінчується 7 квітня, а Пасха припадає на 8 число. А українці будуть відпочивати три дні поспіль: 7, 8 і 9 квітня.