В Україні найближчим часом з'явиться абонплата на тепло, воду і газ. Діючі нині тарифи можуть розділити на декілька складових і одну з них доведеться платити незалежно від того, чи буде використовуватися комунальна послуга чи ні.
Нововведення передбачені прийнятими законами "Про житлово-комунальні послуги", а також "Про ринок газу". Рішення ввести в Україні абонплату за газ було прийнято Національною комісією з енергетики і комунальних тарифів "НКРЭКУ) ще в минулому році.
Абонентська плата передбачена в меморандумі з МВФ. Крім того, за новим законом (який вже прийнятий) зобов'язані ввести абонплату.
Перед комісією постала задача – у який спосіб варто ввести абонплату. У першому варіанті вважати абонплату на максимальну пропускну здатність лічильника. Цей варіанти викликав обурення серед експертів і простих споживачів. Так, більшість сімей використовують газ лише для приготування їжі, за цим варіантом, використовуючи максимум 1,2 кубометра газу їм довелося б платити абонплату за 2,5 куба.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Другий і поки що підсумковий варіант – установка абонплати на 1,2 кубометра газу. Українці і зараз платять за можливість в будь-який момент користуватися газом. Абонплата, по суті, входить в основний тариф. Якщо вона буде відділена від вартості самого газу, то в першу чергу від такого рішення виграють українці з газовим опаленням.
Після остаточного введення абонплати незалежно від того, буде газ витрачатися чи ні, щомісяця доведеться платити фіксовану суму – від 12 до 100 гривень. Тариф на сам газ при цьому знизиться на 13-15%.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" з 10 червня набуває чинності нововведення в "Закон про житлово-комунальні послуги". У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення.
Вийде, що українці платитимуть за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.
У роз'ясненнях до закону вказується, що мова йде про суму, яку споживач буде платити виконавця комунальної послуги на підставі договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.