Введення абонентської плати на газ в Україні - питання вже вирішене, і її можуть ввести вже у серпні.
Тариф, який діє сьогодні - 6,8 гривні за кубометр - розділять на дві складові. Окремо доведеться платити за сам газ, а крім цього введуть ще один тариф - на транспортування і розподіл, який і називають абонплатою.
Окрема плата за транспортування і розподіл газу передбачена Законом "Про ринок газу" та європейськими директивами. А оскільки українська влада обіцяла МВФ вже до кінця цього місяця впровадити абонентську плату на газ, то варто сподіватись, що так і буде.
Після введення абонплати сам газ буде коштувати 6 грнг за кубометр. Але крім цього українці будуть платити щомісяця незалежно від споживання фіксовану суму - від 20 до понад 100 гривень, пише виданні "Сегодня".
Національна комісія з питань держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) провела не одну дискусію, наразі чиновники обговорюють, як рахувати абонентську плату.
Чинний тариф на блакитне паливо - 6,8 гривні за кубометр. Шість гривень з цієї суми - вартість безпосередньо газу, а приблизно 80 копійок - витрати на транспортування і розподіл.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
"Газ - це ціна, і вона повинна бути вільною. Буде конкуренція, ринок. І ми як комісія до цих шести гривням відношення не маємо. Вартість газу становить в тарифі 87%. А ось ці 80 копійок, ці 13%, ми і встановлюємо ", - заявив на відритому засіданні голова НКРЕКУ Дмитро Вовк.
НКРЕКУ прийшла до висновку, що нараховувати абонентську плату потрібно виходячи з потужності лічильника. Чим більше пропускна здатність, тим більше доведеться платити.
Є три типи газових лічильників за діапазоном експлуатаційних витрат: G4, G2,5, G1,6. Якщо в квартирі газ використовується тільки для приготування їжі (стоїть газова плита), досить лічильника G1,6. Якщо в будинку є плита і газова колонка - G2,5, якщо ж є газове опалення, потрібен лічильник G4. Чим потужніший лічильник, тим більше буде абонплата. Тому українці повинні розуміти, що якщо, наприклад, в квартирі з однією газовою плитою стоїть лічильник G4 - доведеться переплачувати.
Щодо житлових приміщень українців, в яких нема лічильника, на даний момент в НКРЕКУ ще не вирішили, як будуть нараховувати абонентну плату. Наразі є кілька варіантів: нараховувати як по лічильнику G2,5 – тоді українцям платити доведеться більше, або як по лічильнику G1,6 - в такому випадку абонплата буде меншою.
Як повідомляв портал "Знай.ua", після введення абонентської плати українці почнуть платити за опалення навіть спекотним літом.