Андрій Міллер, глава "Газпрому", заявив, що потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів після запуску газопроводів "Північний потік-2" і Турецький потік.

Цю інформацію повідомляє Інтерфакс.

Міллер заявив, що у нього в планах транспортування через українську ГТС близько 10-15 мільярдів кубометрів газу, тоді як у 2017 році цей обсяг становив 93 мільярда кубометрів.

За словами Міллера, транзит через територію України повністю перекрити неможливо.

"Ми не говоримо про те, що ми повністю перекриємо транзит через територію України. Тому що є суміжні держави, є регіони, які знаходяться на кордоні з Україною з боку Європи і безсумнівно, поставки в ці регіони Європи будуть здійснюватися транзитом через територію України. Інша справа, що це обсяги, які будуть безсумнівно менш значні. Мабуть, мова може йти про 10-15 млрд куб. м газу в рік ", – підкреслив глава Газпрому.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Росії визнали, що, незважаючи на всі свої заяви, не зможуть обійтися без української газотранспортної системи при імпорті блакитного палива в Європу.

Колишній депутат російської Держдуми Сергій Марков заявив, що його країна потребує використання української газотранспортної системи, щоб імпортувати пальне в країни Євросоюзу.

Також портал повідомляв про те, що відсутність у "Нафтогазу" інших контрактів для альтернативних поставок з Європи на тлі холодної погоди призвело до справжнього газової кризи всередині України.

Чому офіційному Києву вже зараз необхідно знизити градус протистояння з РФ у газовій сфері, яким чином можна врятувати українську ГТС і кому потрібно доручити переговори з «Газпромом», у своїй авторській колонці написав співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Крім того, нагадаємо, що у міжнародних стандартах фінансової звітності російський Газпром визнає заборгованість перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України". Про це в мережі Twitter повідомила прес-служба української компанії.