З дитинства нам нав'язували чимало стереотипів щодо здорового харчування – чого варті тільки бабусині заклики їсти манну кашу, бо це нібито дуже корисно.
Розвіяти ці розповсюджені міфи в ефірі "Знай.ua" на сторінці у Facebook погодилася лікар вищої категорії, гастроентеролог клініки Into-Sana Наталя Носко.
"Забудьте про манну кашу. Аби кожному було добре зрозуміло, потрібно це уявляти у вигляді піраміди. Вона так і називається – "піраміда здорового харчування" . В її основі лежить нижній фундамент, тобто овочі. Вони складають близько 80% першого ступеню. І всього лише 20% - фрукти", - пояснює вона.
Чому так, адже саме фрукти ми любимо чи не найбільше? Зараз дуже складно знайти щось без домішок та генних модифікацій – такі продукти занадто солодкі, аби повноцінно доповнювати наш раціон без шкоди для організму.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
"Друга ступінь раціонального харчування – продукти тваринного походження. У більшості своїй це – білки, тобто м'ясо, риба, печінка, яйця. Третя ступінь – зернові, 10-15% із яких – бобові. Перевагу слід надавати саме цільнозерновим, тому що чим цільніше зерно, тим більше там корисних речовин. Чим більше його подрібнили, тим менше там збереглося вітамінів", - підсумувала експерт.
Дивіться: Наталя Носко в гостях у Знай.ua