У храмі Миколи Набережного на Подолі охоронець крав гроші зі скриньки для пожертвувань.
Як передає ТСН, чоловік не гребував ящиком на потреби воїнів АТО. "Він при нашому храмі до 20 років. Добровільно йшов біля вівтаря допомагати", - розповідає настоятель Стефан Яремчук. Він представлявся, як Ігор Михайлович Косинський, тоді як вже після скандалу назвав журналістам прізвище - Косий.
Кілька років тому скарбник храму звернув увагу на ящик для пожертвувань. За його словами, гроші лежали не так, якби їх кидали зверху.
"Коли гроші опускаються, вони складаються як листочки восени, а коли відбувається по ним, то вони будуть не на місці. Тут постійно хтось копирсався. Бувало, листівку покладу на дно - а вона зверху", - розповіла Ніна Проскура.
Охоронець заперечує всі звинувачення. Каже, що гроші, які він брав, знову повертав в ящик. Крім того, за його словами, священики його постійно провокували. "Я ловив їх неодноразово, що вони мені підкладають гроші. Я їх брав, а потім поклав назад. З храму гроші не виходили. Вони мене провокували, провокували постійно. Вважайте це, як своєрідне донкіхотство", - сказав охоронець.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Також парафіяни говорять, що кошти цей сивочолий поважний віруючий збирав і в руки - нібито на підтримку воїнів АТО. За версією людей в храмі, для покупки тепловізора, але сам фігурант скандалу розповідає інше. "Я гроші передав до медсанчастини. Не в Києві", - пояснив він і відмовився конкретизувати, де саме.
Після цього священики звернулися в поліцію. Але там знизали плечима. "Нами не було встановлено збитків. Ми розуміємо, що люди кидають гроші. Воно не враховується, і ми не можемо з'ясувати, який було завдано матеріальних збитків і був той збиток", - пояснив керівник Подільського відділення Владислав Іщенко.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Росії троє студентів одного з челябінських коледжів в знак протесту проти кремлівської пропаганди створили релігійну групу "Велика церква обожнювання інформації".
У січні 18-річні Олександр Бєляєв, Іскандер Тагай і 19-річний Микита Дворецький подали повідомлення про початок діяльності нової релігійної групи в Міністерство юстиції по Челябінській області. На що Мін'юст дав позитивну відповідь.