У 2020 році в Україні очікується новий перепис населення. З цією метою уряд створив міжвідомчу комісію, котра після довгої перерви (з 2001-го) повинна назвати точні цифри.
Як відомо, під час останнього перепису кількість українців коливалася у межах 48-49 мільйонів. За правилами ООН підрахунок потрібно повторювати хоча б кожні 10 років, і наступний перепис була запланований на 2012-й. Але в бюджеті на це не було грошей, тому процедуру довелося відкласти. Коштувати він буде, як планують у Мінфіні, 2 млрд 244 млн грн.
Перепис після 17-річної перерви: що змінилося?
"У нас окупована частина території, і ми фізично не можемо провести перепис. Через це я пропоную посилити комісію міністрами - соціальної політики, юстиції і фінансів", - пояснив віце-прем'єр Павло Розенко.
Якщо міністерства не займалися підрахунком вже 17 років, то Держстат проводить аналіз регулярно – з 1994 року тенденція невтішна, населення скорочується. Логічно, що різкий спад припав на 2014 рік – до 2,5 млн осіб (в статистиці перестали враховувати окуповані Крим і Донбас). За минулий рік українців стало менше на 198 тисяч, досягнули позначки в 42,3 млн.
Онлайн-підрахунок
Очолить комісію віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, котрий вже анонсував застосування цифрових технологій:
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
"Одним з блоків роботи спецкомісії стане підготовка рекомендацій щодо перегляду технологій перепису населення. Крім перепису за допомогою традиційних паперових бланків, які може зчитувати комп'ютер, зараз в європейській практиці використовуються інші інноваційні технології. Зокрема, переносні електронні носії, інтернет та інші види зв'язку".
Демографічна ситуація в Україні
Такий досвід успішно випробували у Болгарії (2011 рік) , але це був лише перший етап перепису населення, після якого по хатах ходили так звані "касири з опитувальними листами". Минулого року естафету підхопив Іран – громадяни заповнювали анкету на сайті і отримували особистий код, а коли пройшли процедуру онлайн отримували гігабайт безкоштовного інтернету в якості заохочення і близько $ 330.
Дивіться: Україна на межі демографічної кризи