Наприкінці тижня девальвація гривні посилилася, а ажіотаж на валютному ринку зростає. Охочих на цьому заробити вистачає, але у програші - населення і дрібний і середній бізнес.

Про це повідомляє "Сегодня".

Аналітики припускають, що на курс європейської валюти вплинули зовнішні чинники. Ця девальвація штучна і триває вона вже півтора року. З огляду на відновлену і навіть збільшену програму співпраці з Міжнародним валютним фондом (з 12,5 до 17,5 мільярда доларів), Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, з Європейським інвестиційним банком, а також пряму фінансову допомогу від урядів десятків країн, Україна зараз могла б спокійно забезпечувати не тільки стабільність гривні, але і невелику її зміцнення.

Однак замість цього триває девальвація. 12 січня, офіційний курс євро в Україні побив історичний рекорд - 34,18 грн/євро.

"Швидке зростання євро, за який вже дають більше 34 гривень, пов'язане з одночасною дією відразу двох факторів. По-перше, гривня падає сама по собі, курс долара перевалив позначку 28 грн, і впевнено прямує в напрямку 29 грн. По-друге, на світовому валютному ринку євро активно зміцнюється до долара, тому до гривні європейська валюта росте швидше, ніж долар", - розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Популярні новини зараз

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Минулий максимум євро становив 34,04 грн і був зафіксований у лютому 2015 року під час пікового девальвації гривні. Зараз готівкову євровалюту продають і зовсім по 34,5 грн.

Дивіться: Кабмін спрогнозував курс долара на 2018 рік

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Голосіївському районі Києва правоохоронці затримали власника фальшивого обмінного пункту валют.