13 липня український політв'язень, відомий режисер Олег Сенцов відзначає 42-й день народження. Але святом це для нього, на жаль, так і не стане – понад 60 днів голодування у російській колонії і поки що не надто великі сподівання на звільнення, повернення додому, в Україну.

Справа Сенцова

10 травня 2014 року російські спецслужби затримали Сенцова у його рідному Сімферополі. Росіяни засудили режисера до 20 років ув'язнення за сфабрикованою справою про начебто підготовку терактів у Криму. Він брав активну участь в акціях протесту, а під час " Кримської кризи" часто їздив в Сімферополь, де організовував мітинги "За єдину країну", а також постачав продукти та все необхідне для українських військових, які перебували в Криму.

Як відомо, режисера утримують у колонії "Білий ведмідь" міста Лабитнангі за полярним колом, а на батьківщині, в Україні, на нього чекають донечка Аліна та син Владислав, який страждає на аутизм. 14 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Сенцов вимагає звільнити 64 українських політв'язня.

"Олег, дійсно, б'ється не тільки за себе. Ось уявіть, людина реально б'ється за справедливість і хоче, щоб звільнили всіх політв'язнів. Можете в це не вірити, залежить лише від вас. Але саме тому він просить не приїжджати до нього, а спрямувати сили на інших", - підкреслила сестра режисера Наталія Каплан.

Дивіться: день народження Олега Сенцова

Акції на підтримку українця

З цієї нагоди активісти проведуть міжнародну акцію на підтримку всіх українських політв'язнів, які перебувають у Росії. Захід почнеться о 19.00 на Майдані Незалежності у столиці. Синхронно - о 19.00 за Київським часом - акції на підтримку політв'язнів відбуватимуться в інших містах України та світу.

Крім цього, активісти організовують флешбом: роздруковують чорно-біле фото Олега Сенцова та фотографуються з ним на фоні визначної пам'ятки у своєму місті. Завтра всі ці фото розміщуватимуть у соцмережах з хештегом #SaveOlegSentsov та з позначаками місцезнаходження. У такий спосіб учасники заходу мають намір засвідчити, що в Олега Сенцова - велика команда підтримки.

Дивіться: Мітинг за звільнення Сенцова біля посольства РФ в Києві

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Ростові-на-Дону (Росія) просто із СІЗО зник кримськотатарський правозахисник Емір-Усеин Куку, який голодував з 26 червня. Саме він фігурував у списку режисера Олега Сенцова, де значилися прізвища осіб, яких негайно потрібно звільнити.