Українцям варто уважніше ставитися до будь-яких операцій з нерухомістю. Відомо, що в країні з'явився новий вид афери, коли родич громадянина може переписати на себе нерухомість.

Так, на квартиру покійної в центрі Києва почав претендувати 88-річний житель окупованого смт Біле Луганської області Заплавський Михайло Семенович. Заяву нібито було написано в Києві у приватного нотаріуса місяць тому. У той же час, кровних родичів у жінки немає. Про це повідомляють українські ЗМІ.

"Нам сказали, що потрібно відкрити спадкову справу, тому що, якщо не відкриємо її, квартира на 95% піде через якусь шахрайську схему", - розповіла краща подруга померлої Тата Воронова.

"У дівоцтві Маша була Заплавською... Це прізвище чоловіка мами в першому шлюбі, який до Маші не мав відношення. Перший чоловік був народжений в смт Біле Луганської області. Я так розумію, що цей Заплавський Михайло Семенович і існує, то його не просто знайшли в цьому населеному пункті. Напевно, на підставі цього вони і будуть якось підробляти документи", - припустила Воронова.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Приватним нотаріусом у Києві виявився Олександр Гнідюк, раніше фігурував у справах про шахрайству та підробці документів. Він розповів, що пенсіонер заяву про заведення спадкової справи відправив в державну нотаріальну контору. Справу завів нотаріус Майданник.

"Йому поштою надійшов лист, у якому була заява, завірена нотаріально про заведення спадкової справи. Я такий-то є дядьком померлого такого-то. Прошу відкрити спадкову справу. І копія свідоцтва про смерть. Зворотною адресою була адреса цієї квартири. Ніяких інших контактів не було", - зазначила Воронова.

Однак джерела в Держприкордонслужбі сказали, що Заплавський за весь час конфлікту не перетинав лінію розмежування. Пізніше стало відомо, що дідусь помер ще 11 років тому.

Журналісти припускають, що причетні до афери державні органи, оскільки у зловмисників був такий доступ до інформації.

"Ці банди ставлять своїх суддів. У них є люди і в СБУ, і в прокуратурі, в поліції. А тим більше в Міністерстві юстиції", - розповів про роботу чорних нотаріусів юрист Олег Веремієнко.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в Україні за останній рік стало більше підроблених купюр.