Про те, як працюють ці схеми і чи можна захистити гроші від аферистів, вкладаючи їх в будівництво житла, розповіли правоохоронці.

Операція "Будівельник", яку по всій країні в листопаді минулого року почала податкова міліція, повинна виконати кілька завдань: виявити факти ухилення від оподаткування та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, запобігти створенню шахрайських схем і що важливо - захистити кошти інвесторів (пайовиків) від нечистих на руку забудовників.

За результатами аналізу вживаються заходи щодо протидії шахрайським схемам забудовників на первинному ринку житла, в тому числі по недобудованим об'єктам нерухомості і введеним в експлуатацію з порушенням чинного законодавства.

Схема, за якою діяла група, виглядала наступним чином. Створювалася мережа будівельних кооперативів, об'єднаних єдиним брендом, покупців змушували стати їх асоційованими членами, правда, без права голосу, але з обов'язковою сплатою пайових членських внесків. В якості приманки пропонувалися низькі ціни за квадратний метр. Швидко виганяли каркас, але оскільки об'єкти будувалися з порушеннями і інспекціями архітектурно-будівельного контролю на певному етапі скасовувалися декларації, будівництво зупинялося. При цьому, за умовою укладеного договору передбачалася попередня оплата 90% вартості житла шляхом внесення пайового внеску на рахунок кооперативу.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Показати ще

Слідством встановлено, що житлово-будівельні кооперативи перевели залучені кошти на розрахункові рахунки підприємств з ознаками фіктивності нібито в якості оплати за виконані будівельно-монтажні роботи. Далі гроші були зняті різними фізособами в ряді українських банків готівкою.

Крім того, за даними відомства, в ході фіксування злочинної діяльності організаторів конвертаційного центру було встановлено, що вони планували провести потужну рекламну кампанію з будівництва нових житлових комплексів, хоча насправді будівництво повинно було початися і закінчитися на початковому етапі. Тобто, зловмисники мали намір створити імітацію будівництва з метою залучення грошей від пересічних громадян, а отримані кошти збиралися привласнити і використовувати для власних потреб. Для зазначених цілей ними вже була отримана документація на земельні ділянки.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що на вулицях Харкова місцеві жителі розсекретили нову схему жебрацтва. Так, молоді дівчата косять під бідних бабусь. На вулиці жебраки сидять на колінах, зігнувшись до землі. Однак така поза не від хвороби і тим більше не від бідності, а для того, щоб приховати обличчя.